Řecká noha aneb Co o vás vypovídá, když máte ukazováček delší než palec

Máte ukazováček na noze delší než palec? Patříte tedy k 20% populace, která se vyznačuje nohama řeckého typu. Tato fyzická vlastnost se prý odráží i v osobnostních rysech. Přečtěte si, co to o vás vypovídá.

Tři typy chodidel

Existují tři typy nohou. Značná část lidí na světě, celých 70%, má takzvané egyptské chodidlo, kde je palec nejdelší a každý následující prst je kratší než ten předchozí. Řecká noha je rozhodně méně běžná. Vlastníků je pouhých 20% populace. Tento typ se vyznačuje tím, že ukazováček je delší než palec. Na druhou stranu nejméně lidí má římskou nohu. Je to jen 10% lidí. V tomto případě jsou všechny prsty stejně dlouhé.

Jakými povahovými rysy se vyznačují řecké nohy?

Někteří lidé se domnívají, že vzhled našich nohou může souviset se specifickými osobnostními rysy. Lidé s nejdelším prstem na noze, kterým je v tomto případě ukazováček, mají být obvykle extrémně inteligentní, kreativní a optimističtí. Nejčastěji má tato fyzická vlastnost určovat umělce a sportovce. Říká se, že držitelé řeckých nohou jsou také impulzivní a rádi ovládají vztahy.

Máte-li řeckou nohu, jste rozhodně nepřehlédnutelní. Máte v sobě spoustu energie, oplýváte nakažlivou dobrou náladou a umíte si užívat života. Jste vždy dobře naladění a množství vaší energie snad ani nelze vyčerpat.

Problém s výběrem obuvi

Majitelé řeckých nohou by měli věnovat zvláštní pozornost výběru obuvi. Druhý prst je v jejich případě nejvíce namáhán a často se neustálým ohýbáním deformuje. Neměl by být v botách skrčený, zároveň by vám však boty neměly být příliš volné.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: