Roční štěně se snažilo zoufale volat o pomoc! Zdálo se, že se nešťastnou náhodou zaseklo o kmen stromu, při bližší kontrole byla pravda mnohem strašlivější

Neznámý chodec spatřil zoufalé štěně, ponechané napospas osudu, kdy jej měla čekat smrt utopením. Okamžitě začal jednat a volat na místní zvířecí stanici. Když zachránci dorazili na určené místo, zdálo se, že kříženec huskyho je zaseknutý na kmeni stromu a nemá možnost úniku. Ale proč?

Štěně bylo na pohled zdravé

Štěně vypadalo zdravě, nezdálo se být zraněné ani nemocné a vymanit se z uvěznění působilo snadně. Ovšem při bližším ohledání zůstali všichni v šoku! Pes byl přivázaný za vlastní vodítko. Někdo jej úmyslně uvázal ke kládě a počítal s tím, že se zvíře utopí. Důstojník ihned přispěchal na pomoc, vodítko rozmotal a osvobodil vyděšené štěně právě včas.

Povodně v širokém okolí

Celá oblast byla zaplavena povodněmi a pokud by zvíře nebylo zachráněno teď, za pár dní by jej čekala jistá smrt utopením. Pracovníci útulku si brzy uvědomili, jak je toto štěně milující a vděčné, že z otřesné situace vyvázlo živé. „Když k nám dorazila, byla velmi nervózní, ale za poslední dva dny vylezla ze své ulity. Je to naprosto úžasný pes,“ vypráví zaměstnanci útulku. Po zjištění, že se jedná o rok starou fenku, byla pojmenována příhodně River (řeka).

Záchranáři samozřejmě stále nedokázali vstřebat to, čím si River musela projít a doufali, že se jejího bývalého majitele podaří policii dovést ke spravedlnosti. Brzy po incidentu se objevila osoba zodpovědná za tento hrůzný čin. Co bylo ale ještě horší, že majitel zaplatil muži v přepočtu 1 100 korun, aby se zbavil jeho psa. Byl okamžitě zatčen a obviněn z přestupku pro opuštění zvířete.

A jak se daří River? Útulek již obdržel několik telefonátů, týkajících se její adopce, takže nyní už je možná ve svém novém milujícím domově, kde se nemusí bát, že by ji někdo opustil, ještě ke všemu takovým způsobem.

Co říkáte na dnešní příběh plný hrůzných událostí, ale také šťastného konce? Neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: addictingstories.org