Rodiče dvojčátek nebyli schopni zaplatit složitou operaci. Tento tým lékařů ale projevil lidskost a dokázal něco zcela nemožného

Tým lékařů v Indii nyní plní všechny titulky, a to ze zcela správných důvodů. Nejenže úspěšně oddělil třídenní dvojčata, ale učinil tak zdarma. Po dokončení usilovného postupu se lékaři shromáždili a vytvořili si hromadnou selfie fotografii.

Holčičky byly spojeny bříškem a jejich společná hmotnost byla pouze 3,5 kg. Operace trvala 5 hodin a odehrála se 6.12.2018. Dívky byly uspány současně, než se rozdělí jejich hrudní kost a játra. Rodiče měly z operace pochopitelné obavy, ale tým lékař je přesvědčil, že oni jsou ti nejlepší.

Rodiče dvojčat nebyly schopni zaplatit složitou operaci, proto se lékaři rozhodli dokončit vše zdarma. Všichni se shodli, že se v jejich nemocnici jednalo o tu nejneobvyklejší operaci, která se zde dosud odehrála. Přes náročný úkol vše dopadlo úspěšně a obě dívky přežily. Selfie fotografie vyjadřuje radost a úspěch lékařů, pro něž byla operace velmi obtížná kvůli malému zásobování krve obou kojenců. Ale 30členné armádě profesionálů se ji podařilo překonat – není divu, že všichni vypadají tak šťastně.

Oběma dívkám se vede dobře a pojmenovány budou po návratu z nemocnice domů dle tradičních rituálů. Zajímavostí je také studie, na jejímž základě lidé narození v prosinci mají předpoklady žít mimořádně dlouhý život a mají menší pravděpodobnost, že by trpěly kardiovaskulárními chorobami.

Co říkáte na tento neuvěřitelný výkon lékařů? Sdílejte článek mezi přáteli a podělte se o tento unikátní příběh plný profesionality a také lidskosti.

zdroj: www.ladbible.com