Usnadněte si čištění okenních rámů a posuvných dveří s pomocí roztoku z jedlé sody a peroxidu vodíku. Ukážeme vám, jak na to

Špinavá okna nám sotva poskytnou příjemný výhled ven. Čištění skla není až tak složité, ale špína a prach, hromadící se na okenních rámech, jsou teprve oříšek. Prostor je obtížně přístupný a nános nečistot vypadá při nejmenším nechutně. My se s vámi ovšem dnes podělíme o jednoduchý a levný způsob, jak odstranit zanesené okenní rámy i posuvné dveře.

Jak rychle vyčistit okna

Jelikož se jedná o těžko přístupné oblasti, je třeba připravit si prostředek, který má dobré rozpouštěcí vlastnosti a zároveň nepoškodí samotný povrch. V takovém případě vám přijdou k ruce dva domácí pomocníci – jedlá soda a peroxid vodíku. Pečlivě nasypte sodu na postižené místo a zalijte peroxidem vodíku. Dejte si pozor na množství, stačí tolik, aby se vytvořila středně hustá pěna. Počkejte zhruba 2 – 3 minuty a očistěte ubrouskem. Výsledkem bude oslnivá čistota bez použití chemických vůní.

Metoda je velice účinná, rychlá a neudělá vám díru do peněženky jako jiné drahé čistící prostředky. Navíc sklo vám zůstane stále průhledné a beze skvrn. Nezapomínejte také na parapety. Pokud je velmi starý a jeho vzhled je velmi specifický, tento recept zvláště oceníte.

Dejte nám vědět do komentářů, zda i vy máte nějaké triky pro rychlé čištění těžko dostupných míst.

zdroj: takprosto.cc