Rodina přišla s nápadem seznámit kočku se štěňaty, aby viděli, jak bude kočka na pejsky reagovat. Takovou reakci ale určitě nikdo z nich nečekal

Často se říká, že psi a kočky jsou zapřisáhlí nepřátelé a jsou doslova zrozeni k tomu, aby se vzájemně nenáviděli. Pravdou však je, že zvířata nevidí rozdíly jako my lidé. Dokážou se mít navzájem ráda, i když my se domníváme, že je to nemožné. To dokazuje mimo jiné i příběh této rodiny. Ta má kromě psa i kočku a co osud nechtěl, jak fence, tak i kočce se narodila mláďata skoro ve stejný den. Rodina přišla s nápadem seznámit kočku se štěňaty, aby viděli, jak bude kočka na malé pejsky reagovat. Tohle ale určitě nikdo z nich nečekal.

První seznámení

Něco podobného se přitom rozhodně nedoporučuje dělat, protože kočka může být zejména po porodu agresivní a psa (byť je to ještě štěně) může vnímat jako ohrožení a napadnout jej. Rodina si ale nejspíš byla jistá, že by dokázali včas zasáhnout. Kočka ale nejednala vůbec tak, jak bychom možná očekávali. Kočka se o štěňata ihned začala zajímat a bylo patrné, že je jí jasné, že jde také o mláďata.

Mateřské instinkty jsou silnější

Když potom rodina jedno ze štěňat vložila k ostatním koťátkům do krabice za jejich maminkou, bylo jasné, že se ukáže, zda kočka tuhle situaci ustojí, nebo ne. Kočka byla zpočátku docela zmatená, ale zůstala klidná. Po několika sekundách se její mateřské instinkty nejspíš skutečně zaktivovaly, protože štěně ihned popostrčila směrem ke svým mláďatům, aby neprochladlo, a zdálo se, že jej okamžitě přijala za své.

Nový člen kočičí rodiny

Štěně se překvapivě rychle začlenilo do kočičí rodiny a chovalo se, jako by se narodilo společně s nimi. Nikoho by nenapadlo, že nejde o tentýž druh. Kočka se také nadále starala o svá mláďata a do toho svou péči věnovala i bezbrannému štěněti. Ukázala se tedy skutečně jako prvotřídní matka, která přispěchá na pomoc klidně i svému úhlavnímu nepříteli. Je konečně potřeba tento stereotyp jednou pro vždy zbořit.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: 3lstories.com