Ropní dělníci si nejdříve mysleli, že zešíleli, když si mysleli, že v moři zahlédli houpající se psí hlavu. Po zavolání na tvora ve vodě ale zjistili, že se skutečně nemýlí!

Pokud si potrpíte na příběhy, které zasahují do srdcí všech lidí bez ohledu na to, jak tvrdí a odolní jsou, pak je následující text o pejskovi, zachráněném před jistou smrtí posádkou pracovníků ropné plošiny, přesně to, co dnes potřebujete. Dělníci totiž vytáhli z vody malého pejska, kterému ihned poskytli potřebné ošetření a ujistili se, že přežije další cestu na moři, než se podaří dostat jej k veterináři.

Je naprostým zázrakem, že muži dokázali uprostřed moře identifikovat houpající se hlavu psa. Jak si asi dovedete představit, v jednu chvíli si mysleli, že se všichni zbláznili. Naštěstí ale, když muži zakřičeli směrem ke zvířeti, vydalo se jejich směrem a nalezlo záchranu mezi rezavými mřížemi na ropné základně.

Ropní dělníci se ihned pustili do ošetření psa a jeden z nich řekl: “Poté, co se dostala k nám, neplakala ani neštěkala. Hledali jsme způsob, jak jí pomoci a nakonec jsme se rozhodli použít lano, které jsme ovázali kolem jejího těla a vyzvedli ji nahoru. Když jsme ji poprvé vzali na palubu, byla v depresi a vyčerpaná. Byla ve vodě moc dlouho. Jakmile jsme jí podali vodu a dodali nějaké živiny, začala se zlepšovat – seděla a normálně chodila.“

Muži nelenili a postavili pro fenku speciální klec, kde by mohla strávit svůj dvoudenní pobyt na palubě a následně být přesunuta na projíždějící loď, aby se dostala co nejdříve k veterináři. Nyní je v péči pracovníků centra péče o zvířata a dokonce jeden ze zachránců vyjádřil přání adoptovat si zvíře, pokud se zjistí, že nemá žádné majitele. „Doufám, že si ji budu moct osvojit. Těším se na spoustu šťastných let, které strávíme společně,“ řekl Khon.

Boonrod, jak fenku pojmenovali, znamená v thajštině „duchovní dar pro budoucí štěstí“ a vede se jí v současné době velmi dobře. Pracovníci ropné plošiny byli oceněni za to, jakou skvělou práci odvedli a zachránili tak jeden zvířecí život.

Samozřejmě mezi nejčastější otázky patřily „Jak se tam dostala?“, „Odkud přišla?“ a „Jak dokázala přežít?“. Ovšem stále nikdo nemá tušení. Předpokládá se, že fenka vyskočila z lodi a už nenašla cestu zpět.

Není to jeden z nejkrásnějších příběhů, jaký jste za poslední dobu četli? Neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: gosocial.co