Praktické tipy, jak hladce zvládnout rozchod s někým, s kým žijete pod jednou střechou

Mnozí věří, že rozvod je tou nejtěžší situací, jakou si páry mohou projít, co se týká odloučení. Rozchod s někým, s kým jste žili pod jednou střechou, však může být stejně těžký pro toho, kdo je iniciátorem, jako pro druhého člověka, který je tím opouštěným. Oba jste se aktivně podíleli na budování společného života a najednou máte být každý sám za sebe. Je pochopitelné, že vaším prvním instinktem je vztah zachránit, a to nejen kvůli lásce, ale i společnému majetku. Nicméně tyto tipy vám pomohou k hladkému rozhodu s partnerem, s nímž žijete v jedné domácnosti.

Před rozchodem si naplánujte diskusi

Než věci ukončíte, musíte si naplánovat, co řeknete. Vše se dá říct v klidu a slušně, ale chce to pečlivou přípravu. Přemýšlejte nad seriózním rozhovorem s vaším partnerem, kde můžete oba vyjádřit své pocity, problémy, kterým ve vztahu čelíte. Podívejte se společně, co každý z vás může udělat pro vyřešení konfliktu, abyste se mohli vzájemně rozhodnout, zdali opravdu chcete své cesty rozdělit.

Vraťte se ke své podpoře

Zatímco jste ve vztahu zamilovaní, jste pohlceni myšlenkami na svého partnera. Ovšem v tak citlivé době, jako je období rozchodu, se neostýchejte vrátit ke svému podpůrnému systému. Mohou to být přátelé, kolegové, rodiče, kdokoli, s kým jste byli zvyklí sdílet své problémy. Požádejte o pomoc, mohou s vámi hledat váš nový domov nebo prostě při vás jen tak stát, abyste se necítili sami.

Mluvte i o praktických věcech

Ano, vztah je láska, ale postupem času se jedná i o společný majetek, je důležité mluvit i o tom. Pokud jste se rozhodli rozejít, dalším krokem je pohovořit si o specifikách rozchodu. Odstěhujete se vy nebo ten druhý? Kdo si vezme auto, kdo domácího mazlíčka? Možná budete muset probrat také vzájemné rozdělení nábytku, který jste si pořídili společně.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Pinkvilla.com