Dietní tajemství pro všechny nevěsty a ženichy. Díky těmto tipům si udržíte figuru i při náročném plánování dne D

Léto se blíží, a to znamená jediné – období svateb je tady. Nejvyšší čas ladit poslední přípravy a také figuru do svatební šatů nebo smokingu. Rozsáhlé plánování svatby vás může snadno zatížit, což znamená, že stres pracuje a vy nemyslíte na žádný pravidelný režim a spořádáte, na co přijdete. Dnes se však můžete dočíst o dietních tajemstvích, díky kterým bez námahy zapadnete do vašich svatebních šatů či obleku.

Řekněte ne „bílému“

Bílá mouka a bílý cukr mohou zničit vaše zdraví jako nikdo jiný. Přebytek obou těchto surovin může vést k několika zdravotním problémům, včetně nárůstu hmotnosti a změn nálady. Dejte přednost celozrnným výrobkům před produkty z rafinované mouky. Celozrnné potraviny jsou plné vlákniny, která může pomoci při detoxikaci organismu, zajistí pružnou pokožku a zdravé tělo.

Dopřejte si zdravé tuky

Mnoho lidí před svatbou omezuje tuky ze svého jídelníčku, aby si zajistili štíhlé a pevné tělo. To je ovšem veliká chyba. Tuky jsou nesmírně důležité, aby vám dodaly energii a udržely zářivou pokožku. Záleží však na druhu. Vsaďte na zdravé tuky, které se nacházejí v ořechách, semínkách, sóje, olivách a rybách.

Hydratace je klíčová

Voda pomáhá při odplavování toxinů z těla a zároveň zajišťuje zdraví nehtů, pleti i vlasů. Zhruba 3 litry čisté vody denně jsou pro vás jako kouzelný lektvar.

Zapojte barvy

Široká škála ovoce a zeleniny na vašem talíři vám může poskytnout spoustu potřebných antioxidantů a základních živin, abyste zůstali zdravými. Rozhodně byste měli konzumovat 5 porcí syrové zeleniny a ovoce denně, aby byla vaše strava před svatebním dnem co nejvíce dokonalá.

Silná probiotika jsou nutností

Probiotika jsou nesmírně důležitá pro zdraví vašich střev. Pomáhají při stimulaci růstu zdravých bakterií, které dále podporují zdravé trávení. Do svého každodenního jídelníčku můžete zařadit fermentované potraviny, jako například tvaroh, jogurt, kimchi a kefír, abyste získali podporu dobrých probiotik.

Pokud se vaše svatba už skutečně blíží, nespoléhejte se na tvrdé diety, které slibují úbytek 5 kil za 3 dny. Mohou ovlivnit vaše zdraví, pokožku i celkovou pohodu. Na své svatbě pak budete jako bez života. Ujistěte se, že dodržujete zdravý životní styl, abyste v tento den zářili a mohli se pochlubit svým dokonalým tělem.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Pinkvilla.com