Rozlučte se s podprsenkou. Dosáhnete pevnějších prsou i pohodlí

Stejně jako milióny jiných žen i vy určitě nosíte každý den podprsenku. Myslíte si, že je to zdravé a potřebné pro pohodlí vaše i vašich prsou, pro jejich krásu i tvar. Musíme vás ale zklamat. Po zjištění následujících informací se možná s podprsenkou rozloučíte nadobro. I bez ní totiž můžete pro své tělo získat spoustu výhod.

Lepší tvar prsou

Ženy jsou přesvědčené, že pokud nepodpoří svá prsa podprsenkou, budou postupem času stále více klesat. Nic nemůže být větší omyl. Studie francouzských vědců prokázala, že ženy, které podprsenku nenosí vůbec, mají výrazně silnější svaly na hrudi. Jejich poprsí totiž nestačí zlenivět a stále pracuje. Výsledkem jsou pak pevnější prsa.

Lepší spánek

Znáte ženy, které dokonce s podprsenkou i spí? Rozhodně by to neměly dělat. Spodní prádlo brání krevnímu oběhu a zhoršuje kvalitu spánku. Jedná se o stejný případ jako u těsného oblečení, to zužuje krevní cévy a průtok krve se tak zhoršuje.

Zdravá prsa

Francouzská studie také zjistila, že podprsenky nejsou zcela lhostejné ke zdraví prsou. Nečistoty, pot a umělé tkaniny mohou způsobit alergie a infekce.

Lepší růst nových tkání

Každodenní nošení podprsenky brání tvorbě nové tkáně, která snižuje riziko rakoviny prsu.

Lepší dýchání

Když máte neustále stlačený hrudník každý den, celý den, váš dech se sníží a do plic se dostane méně kyslíku.

Pohodlí

Chápeme ženy s opravdu velkými prsy. V takovém případě je vždy pohodlnější, když jsou podepřená a pod kontrolou, ale malá a střední prsa se budou cítit mnohem lépe bez podprsenky.

Obrázky: Pixabay