Zdravé mlsání. Zažeňte večerní chutě s těmi správnými potravinami a mlsejte bez výčitek

Ujídat, zobat, co se dá, ležet v posteli s malou svačinkou a k tomu všemu nemít výčitky svědomí, to je spojení, ke kterému zřejmě nikdy nemůže dojít. Ale omyl. Ne každé jídlo, které si večer dáte, musí automaticky znamenat ukládání přebytečných tuků na vašem těle. Ne každý totiž ví, že existují i určité potraviny, které lze jíst, samozřejmě v rozumném množství, i večer, a to zcela bez výčitek a špatného svědomí.

Sýr

Jsme si vědomi, že sýr má vysoký obsah kalorií, ale je také plný bílkovin, díky nimž se rychle budete cítit sytí. Samozřejmě máme na mysli pár plátků sýra nebo malou kostičku než půl kila. Pokud cítíte hlad, ale bojíte se večer jíst, dejte si sýr v menším množství a uleví se vám.

Tvaroh

Opět platí – spousta bílkovin. K tomu ještě hodně vápníku a máte o večerní svačinu postaráno. Tvaroh poskytne pocit plnosti, aniž by se ukládal ve formě tuku.

Hummus

V poslední době velice populární pochutina. Nejlepší je samozřejmě domácí, bez zbytečných přísad. Hummus konzumovaný ve formě dipu s mrkví nebo celerem poskytne živiny a nezasáhne vaše boky.

Jogurt

Řecký jogurt je perfektní svačinou. Obsahuje spoustu bílkovin, málo tuku a žádný cukr. Přidejte maliny nebo borůvky a máte zdravé večerní občerstvení bez obav z přibývání na váze.

Popcorn

Domácí popcorn připravený na suché pánvi, s přídavkem bylin, chilli nebo trochou himalájské soli, to je to pravé pro večerní svačinu k televizi. Rozhodně ne ten s přidaným máslem a tunou soli připravený v mikrovlnné troubě. Domácí je nízkokalorický a dokonce stimuluje trávení.

Vejce

Jedno vejce má pouze 75 kalorií a hodně bílkovin. Můžete jej jíst natvrdo, naměkko nebo i smažené, pokud nebudete přidávat tuk.

Zelenina

Tak tady zřejmě není o čem se bavit. Zelenina je nízkokalorická a skvěle zažene chutě. Udělejte si lehký salát a pochutnávejte si bez výčitek.

Banány

I když obsahují dost kalorií, poskytují tolik potřebný hořčík a draslík, takže uvolňují svaly a pomáhají s usínáním.

Obrázky: Freepik