Vraťte se do doby před šampóny. Tipy, jak na lesklé a husté vlasy

Každý z nás sní o hustých, hladkých a lesklých vlasech a je jedno, zdali jste žena nebo muž. Krásné a zdravé vlasy jsou naší korunou a určují náš celkový vzhled, proto bychom o ně měli řádně pečovat. Ovšem ne všude příroda nadělila tak, jak bychom si přáli a my jejich růst i hustotu musíme podpořit vlasovými přípravky. Podívejte se, co všechno může naše vlasy ovlivnit.

Vzdejte se šampónů z drogerií

Správná péče dodává vlasům lesk a hustotu. Než se objevily šampóny, ženy si umývaly vlasy bylinkami. Teď už se od takových metod samozřejmě upustilo, protože k dispozici máme celou řadu šampónů. Mnoho z nich ale obsahuje mimo jiné laurylsulfáty, které mají vysoušecí účinky, vlasy se oslabují a ztrácejí svou hustotu. Vzdejte se proto šampónů z regálů supermarketů a drogerií. V obchodem s bylinkami jsou šampóny s dobrým složením, ekologické a přirozeně využívající vlastnosti bylin.

Důležitá je i strava

Je třeba vědět, že i strava ovlivňuje stav našich vlasů. Konzumace avokáda a ořechů má velmi příznivý účinek na naše kadeře, stejně tak pití šťávy z aloe vera a kopřivy, čerstvých džusů, podmáslí a přírodního jogurtu. Zejména ořechy vlasům dělají hodně dobře. Obsahují totiž zinek, mastné kyseliny a síru odpovědné za stimulaci vlasů.

Kokosový olej a banány

Naučte se před každým mytím vlasů dodržovat malý rituál. Lehce zahřejte kokosový nebo sezamový olej a vetřete jej do vlasů a pokožky hlavy. Nanášejte zlehka pomocí konečků prstů. Stejně tak si můžete vytvořit domácí vlasovou masku z jednoho banánu a z jedné lžíce medu. Směs aplikujte na vlasy, zabalte alobalem a nechte 15 minut působit. Poté vlasy v obou případech umyjte jako obvykle.

Obrázky: Freepik