Nenáročné rostliny v domácnosti jako spolehlivé čističky vzduchu

Rostliny v domácnosti neplní pouze funkci dekorativní, ale především jsou skvělé pro své schopnosti čistit vzduch, vytvářet zdravé prostředí a navozovat pocit uvolnění. Plní funkci jakéhosi filtru vzduchu a odstraňují z něj veškeré škodlivé látky i částice plísní. Každá domácnost by měla mít alespoň 1 – 2 rostliny v ložnici, kde se spí, a obecně 15 – 18 rostlin na 500 metrů čtverečních. Pokud váháte, jakou floru si domů pořídit, poradíme vám, jaké rostliny jsou nejlepší a čeho všeho jsou schopné.

Aloe vera

Tato rostlina by neměla chybět v žádném seznamu rostlin vhodných do domácnosti. Je to silná kyslíková bomba pro váš domov a odpovídá 9 biologickým čističkám vzduchu. Když aloe vera uvolňuje kyslík, zároveň absorbuje oxid uhelnatý, oxid uhličitý a formaldehyd.

Fíkus

Když už je řeč o formaldehydu, zkuste ve vaší domácnosti pěstovat fíkus, nádhernou rostlinu, která „vysává“ tuto látku ze vzduchu. Navíc je velice snadná na údržbu, nepotřebuje ani příliš světla. Dbejte jen na to, aby se jí nedotýkaly děti a domácí mazlíčci, protože její listy jsou jedovaté.

Sternbergův bylinožravec

Tato rostlina sbírá ze vzduchu všechny toxiny, včetně formaldehydu, benzenu, oxidu uhelnatého a styrenu.

Lilie

Mohou účinně odstraňovat ze vzduchu všechny toxické chemikálie, jako je trichlorethylen a formaldehyd. Navíc jsou krásné a nádherně voní.

Estragon

Jedná se o velice užitečnou rostlinu pro váš domov, protože je velice snadné se o ni starat, přitom poskytuje tolik výhod. Produkuje totiž veliké množství kyslíku.

Břečťan

I když je o této rostlině známo, že je jedovatá, dokáže eliminovat až 60% toxinů a fekálních částic za pouhých 6 hodin.

Obrázky: Pixabay