Rozruch kvůli kojení! Neuvěříte, do kolika let se tato matka rozhodla kojit své děti

Kojení představuje kontroverzní téma již celá staletí i přesto, že se jedná o jednu z nejpřirozenějších věcí na světě. Ať už se jedná o kojení na veřejnosti nebo o maminky, které se rozhodly kojit své děti co nejdéle, než je společensky přijatelné.

Podobný rozruch způsobila i tato maminka jménem Miira, když sdílela se světem svůj příběh. Rozhodla se totiž, že bude svého dvouletého syna a pětiletou dceru kojit až do jejich desátých narozenin. „Myslím si, že je pro děti příjemné pamatovat si, jak byly kojeny. Navíc, kojení nabízí všechny výhody pro jejich zdraví a IQ,“ řekla Miira.

Miira zároveň se svými dětmi spí v jedné ložnici, zatímco její manžel musí obývat jiný pokoj. Přesto, že to může znít jako výmluva, zdravotní přínosy kojení dětí více než déle, jsou schváleny Světovou zdravotnickou organizací a Americkou akademií rodinných lékařů. Zároveň organizace tvrdí, že přirozený věk pro odstavení dítěte od kojení je mezi 2 a 7 lety.

Také se uvádí, že kojení do stádia batolete snižuje riziko rakoviny prsu v dospělosti a působí jako prevence před vznikem dalších nemocí.

Co si o tom všem myslíte vy? Není nakonec důležité, jak se cítí matka a její dítě? Nezapomeňte své myšlenky uvést do komentářů a článek sdílet se svými přáteli a rodinou.

Zdroj: en.stories.newsner.com