Roztomilé přátelství mezi psem a koalou. Zlatý retrívr zachránil mláděti život

Je vždy roztomilé pozorovat, když vznikne neočekávané přátelství mezi zvířaty, když se například skamarádí dva psi. Ovšem ještě krásnější je, když si k sobě najdou cestu dvě úplně rozdílná zvířata. Stejně jako u tohoto neočekávaného přátelství mezi zlatým retrívrem a koalou. Spojení, které nejspíš zachránilo koale život.

Nečekaný host

Tento zlatý retrívr Asha pochází z Austrálie a patří ženě jménem Kerry a jejímu manželovi. Byl to právě manžel, kdo jako první uviděl tuto dvojici u nich na terase. Ihned zavolal svou ženu, která v tu chvíli ještě spala.

Když Kerry přišla dolů, myslela si, že pořád ještě spí. „Nejdřív jsem nechápala, o čem to mluví,“ vysvětlila. „Ale potom jsem uviděla tu malou koalu, jak leží na našem psovi. Vyprskla jsem smíchy. Chudák Asha nevěděla, co si o tom má myslet, jen se na mě dívala takovým nechápavým pohledem. Když jsem vyšla ven, abych se na ně podívala zblízka, Asha se tvářila dokonce až trochu provinile. Bylo to opravdu vtipné!“

Ztracené mládě hledalo útočiště

Pravdou je, že právě v tuto chvíli, kdy zlatý retrívr nečekaně navázal nové přátelství s malou koalou, jí zároveň nejspíše i zachránil život. Kerry se domnívá, že mládě Koaly nejspíš muselo vypadnout své mamince z vaku a hledalo teplé místo, aby se samo zachránilo. Teploty v Austrálii dokážou během noci klesnout opravdu nízko, navíc zde žije i spousta predátorů, kteří by mohli mládě koaly najít a zabít. „Když jsme se snažili sundat koalu ze zad našeho psa, abychom ji zabalili do deky, vrčela a nechtěla se pustit,“ pokračovala ve vyprávění Kerry. „Myslím si, že by byla nejspokojenější, kdyby na Ashe mohla ležet celý den. Bylo to opravdu krásné a jedinečné vidět něco takového.“

O mládě bylo dobře postaráno

Naneštěstí, žena opravdu musela nový přátelský pár rozdělit, aby odvezla koalu k veterináři a poté do rehabilitačního centra pro koaly. Všichni doufají, že díky pomoci této rodiny, a hlavně jejich psa, se jim podaří brzy vypustit koalu zpět do volné přírody.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Happiest.net