Ruce jsou skvělými ukazateli zdravotních problémů. Pozorujte třes, pot i jejich barvu

Naše tělo je perfektním systém, které nám okamžitě začne signalizovat, pokud něco není v pořádku s naším zdravotním stavem. Občas jsme ale natolik zaneprázdněni prací a povinnostmi, že zapomínáme na to nejdůležitější – naše zdraví. Proto spoustu signálů našeho organismu snadno přehlédneme. Například naše ruce jsou skvělými ukazateli toho, zdali se u nás vyskytují nějaké abnormality.

Brnění v prstech a rukou

To může naznačovat, že ve vašem těle chybí dostatek vitamínů B1, B6 nebo E. Věnujte více pozornosti svému jídelníčku, popřípadě si v lékárně obstarejte doplňky stravy.

Namodralé konečny prstů

Takový příznak naznačuje špatnou cirkulaci krve a nízkou hladinu kyslíku v krvi. Ve většině případů se nejedná o nebezpečný signál, ale může být také spojen s pneumonií. Tak jako tak neváhejte navštívit svého lékaře.

Necitlivost v prstech

Může indikovat špatný krevní oběh, ale také potíže nervového zachycení či kardiovaskulární onemocnění.

Bílé nebo modré, necitlivé prsty

Zpravidla se spojují s Buergerovou chorobou, zánětlivým onemocněním malých a středních cév v končetinách. Nemoc je často spojována se silným kouřením.

Bledé nehtové lůžko

Pokud si stisknete nehtové lůžko, na chvíli zbělá a poté, jakmile jej pustíte, znovu zčervená, je to naprosto normální. Pokud je ale stále bílé, může se jednat o nedostatek železa v těle.

Třes rukou

Nejdříve se zamyslete, kolik kofeinu denně spotřebujete – káva, energetické nápoje, černý nebo zelený čaj, čokoláda, to všechno může do vašeho těla dostávat kofein. To by vysvětlovalo třes rukou. V opačném případě se může jednat o známku Parkinsonovy choroby a úzkosti.

Červené tečky nebo skvrny na dlaních

Pokud se na vašich dlaních vyskytují dlouhou dobu a nechce se jim zmizet, mohou značit onemocnění jater.

Oteklé prsty

Obvykle jsou způsobené vysokým příjmem soli a následným zadržováním vody.

Zpocené dlaně

Signál hyperaktivní štítné žlázy nebo úzkostné poruchy. Při častém výskytu navštivte svého lékaře.

Obrázky: Freepik