Babská metoda snížení horečky bez vedlejších účinků. Potřebujete ocet a ponožky

Během chladného zimního období spousta z nás trpí nachlazením, chřipkou a zvláště horečkami. Horečka nám dává najevo, že v našem těle není něco v pořádku, většinou to znamená, že náš imunitní systém bojuje s nepřítelem v našem těle, co mu síly stačí. Ovšem většina antipyretik, léčiv snižujících horečku, může pomoci srazit horečku o pár stupňů, ale na druhou stranu se na našem těle mohou projevit vedlejší účinky, které našemu zdraví zrovna neprospívají. Proto je někdy dobré obrátit se na rady našich babiček a zkusit jejich osvědčenou metodu.

Ocet a ponožky

Naše babičky dobře věděly, po jakých domácích prostředcích sáhnout, abychom zahnali všemožné zdravotní neduhy – nachlazení, chřipku, recept mají i na vysokou horečku. Připravte si půl litru vlažné vody, 1 – 2 ručníky, 1 – 2 lžíce octa a ponožky.

Aplikace

Pokud trpíte vysokou horečkou, smíchejte vodu s octem a ponořte do ní ponožky. Poté je důkladně vyždímejte. Navlékněte si je na nohy a omotejte ručníkem. Po 30 – 40 minutách zkontrolujte teplotu, pokud máte stále horečku, vyměňte si octový obklad. Je-li voda už vychladlá, neohřívejte jí, připravte si novou.

Účinky

Octové ponožky na chodidlech zvyšují krevní oběh a mají také antipyretické účinky. Blahodárně působí na imunitní systém a dokonce hraje důležitou roli při detoxikaci organismu.

Obrázky: Freepik