Rybáři přečkali mrazivou bouři ve starém vagónu uprostřed pustiny. Bádání po opuštěném objektu natočili

Skupina mužů odjela do tajgy rybařit na místní jezero. K večeru je však zastihla nepřízeň počasí, silné sněžení jim nedovolovalo přespat ve stanech. Vydali se tedy hledat úkryt, kam by se mohli na noc uchýlit, než sněhová bouře pomine.

Vagón jim poskytl útočiště

Po krátké době se stalo něco neuvěřitelného. Ani nemuseli chodit daleko, aby našli starý železniční vůz, kde se shodli, že přenocují. Staré železné stěny zaručovaly ochranu před sněhem a větrem. Vše noví majitelé zachytili na kameru. Video ukazuje, jak muži vcházejí dovnitř a následuje malá obhlídka dočasného příbytku.

Prohlídka objektu byla zachycena na video

Zevnitř byl vůz obložen dřevem, v rohu se nacházela kamna s komínem, který byl vyveden z konstrukce. Mimochodem, v podmínkách tajgy můžete najít několik takových míst na spaní. Zpravidla se jedná o malé zemljanky. Platí zde však důležité pravidlo – ti, co přespávají, musí připravit dříví pro další návštěvníky, stejně jako obstarat a uložit do zásoby trvanlivé potraviny.

Rybáři bezpečně přečkali bouři

S prvními slunečními paprsky rybáři opustili přístřešek. Znali nevyslovené zákony těchto míst a zanechali zásoby, které pomohou dalším milovníkům přírody klidně spát.

Úvodní obrázek: S vědomím Andrej Maslakov, Zdroj: Наедине с тайгой. Охота и Рыбалка