Rychlá pomoc od hemoroidů. Nastrouhejte syrové brambory nebo uvařte

Hemoroidy jsou jedním z problémů, o kterých se lidé zpravidla stydí mluvit. Dokonce i u lékaře. Přitom se jedná o celkem běžný stav, jímž trpí spousta lidí. Nejběžnějšími příznaky jsou svědění, pálení a celková nevolnost. Odbornou pomoc často odkládáme a snažíme se problém vyřešit sami, což je i možné, pokud znáte některé spolehlivé domácí léky.

Aloe vera

Aloe vera má protizánětlivé vlastnosti, které vám mohou pomoci eliminovat bolest a přinést úlevu v krátkém čase. Stačí jen natřít gel aloe vera na postiženou oblast a zánět zmizí během okamžiku.

Vitamín E

Hemoroidy jsou akutní, když je naše pokožka vysušená, což způsobuje krvácení. Jako prevence před vysušením je dobrý vitamín E.

Brambory

Doporučují se zejména, jakmile během onemocnění dojde ke krvácení. Nastrouhejte několik brambor a přiložte na krvácející místo. Nechte působit několik minut, dokud brambory nezaschnou. Pozitivní účinky a pocity úlevy zaručeny.

Tea tree olej

Tea tree olej má skvělé vlastnosti, ale je dost agresivní, takže je dobré jej naředit ricinovým a mandlovým olejem. Roztok aplikujte na bolavé místo a vmasírujte.

Česnek

Vložte 3 stroužky česneku do vroucí vody a přidejte 3 bobkové listy. Vařte asi 10 minut a počkejte až tekutina vychladne. Poté umístěte na podrážděné místo 3x denně.

Jablečný ocet

Naneste jablečný ocet na vatový tampónek a rozetřete v místě hemoroidu. Pocítíte úlevu za velice krátkou chvíli.

Heřmánek

Připravte si heřmánkový čaj a počkejte, až vychladne. Namočte do něj kus ručníku a přiložte na hemoroidy.

Obrázky: Pixabay