Salátová okurka hydratuje, ale i léčí. Pomůže od příznaků cukrovky i bolesti kloubů a svalů

Máte rádi salátové okurky? Pokud ano, jedině dobře, protože tento druh zeleniny je pro vaše zdraví skutečným přínosem. Možná se to zdá, až nemožné, že by existovala zelenina, která dokáže hydratovat vaše tělo a zároveň léčit cukrovku, regulovat krevní tlak, zlepšovat zrak nebo dokonce hlídat váš cholesterol. Ale je to tak, to všechno salátová okurka dokáže. Zjistěte, co všechno může okurka vašemu tělu přinést.

Předchází rakovině

Podle nedávné studie okurka skutečně předchází rakovině prsu, vaječníků, dělohy a prostaty. Obsahuje totiž sloučeniny zvané lignan polyfenoly, jako je pinoresinol nebo lariciresinol, které pomáhají snižovat riziko rakoviny. Má také vysoký obsah fytonutrientů, konkrétně kurcubitancinů. Ty jsou vysoce ceněny pro své protirakovinné vlastnosti.

Hydratuje tělo jako žádné jiné jídlo

Okurka je z 96% složena z vody. Je to dokonalá potravina pro hydrataci organismu. Může zvlhčit i pokožku, stačí otřít plátkem okurky suchou nebo podrážděnou oblast na kůži a uvidíte, co se stane.

Je přínosná pro zdraví ledvin

Salátová okurka významně snižuje množství kyseliny močové v krvi. Je bohatá na vitamíny a minerály, jednoduše chrání vaše ledviny a udržuje je zdravé.

Zmírňuje bolesti svalů a kloubů

Pokud vás opakovaně trápí ztuhlý krk, bolesti svalů a křeče, zvažte zvýšenou konzumaci okurek. K úlevě od bolesti svalů a kloubů není nic lepšího než přírodní řešení, jako je právě okurka. Zároveň posiluje naše kosti i svalovou tkáň.

Léčí cukrovku

Konzumace okurek často zvyšuje produkci inzulínu v našem těle díky cucurbita ficifolia, což přináší velkou úlevu od příznaků cukrovky. Dokonce i lékaři doporučují svým diabetickým pacientům konzumovat alespoň jednu okurku denně.

Posiluje nehty

Tato “zázračná” zelenina také poskytuje silnou hydrataci našim nehtům. Posiluje je a hluboce vyživuje. Také zvlhčuje ruce a způsobuje, že odumřelé kožní buňky a nevzhledná pokožka zmizí.

Snižuje zápach z úst

Jak už bylo řečeno, okurka je bohatá na vodu, výrazně tedy snižuje zánět ústní dutiny a brání tak orálním problémům, jako je například zápach z úst.

Reguluje krevní tlak

Pravidelná konzumace okurky také významně zlepšuje zdravotní stav lidí s vysokým krevním tlakem. Minerály jako draslík a hořčík přítomné v okurce výrazně pomáhají kontrolovat krevní tlak a dokonce předcházejí kardiovaskulárním chorobám.

Detoxikační šťáva z okurek

Pokud se chcete občerstvit a dopřát vašemu tělu spoustu výhod, připravte si šťávu z okurky a dalších ingrediencí. Budete potřebovat 1 okurku, 1 stonek řapíkatého celeru, 2 zelená jablka a 20 lístků máty.

Oloupejte okurku a nakrájejte na malé kousky. Udělejte to samé s oběma jablky. Poté umyjte a nakrájejte celer. Tyto přísady vložte do odšťavňovače, abyste získali hladkou konzistenci, nebo do mixéru. Jako poslední surovinu přidejte lístky máty a promíchejte.

Obrázky: Pixabay