Sama si znetvořila tvář a málem zemřela. To vše kvůli zprávě od cizí dívky v mobilu jejího přítele

Dospívání je těžké pro každého. Zlomená srdce, měnící se těla a pocit nepřijetí. Někteří jsou však v této těžké době obzvláště zranitelní. Katie Stubblefield byla jednou z těch citlivých duší na střední škole, která měla srdce plné lásky a naprosto se oddala svému prvnímu vážnému vztahu s chlapcem. Bohužel její city dostaly ránu, kvůli které se rozhodla k impulzivnímu rozhodnutí, jenž ovlivnilo celý její život.

Zlomené srdce dívku dohnalo k zoufalému činu

V té době jí bylo pouhých 18 let. Katie si přečetla textovou zprávu od jiné dívky na telefonu svého přítele. Zdrcená se vrhla do domu svého bratra, aby udělala nepředstavitelné. Katie popadla pistoli a stiskla spoušť. Výstřel do její hlavy nebyl smrtelný, ale extrémně škodlivý. Měla potrhané oči, rozdrcené lícní kosti a obnaženou část mozku. I když nezemřela, byla smrti velmi blízko.

Otec byl zdrcen

V emotivním rozhovoru pro BBC její otec později uvedl, co mu lékaři řekli, když byla jeho dcera přijata do nemocnice: „Nikdy už se sama nenají, nenapije, nebude mluvit, bude už jen ve vegetativním stavu.“ Představa jeho Katie jako „lidské zeleniny“ byla nesnesitelná. Její rozhodnutí mu zlomilo srdce.

Lékaři měli revoluční plán

Následující týdny a měsíce byly plné nejistoty. Bude někdy moci znovu fungovat bez odborné pomoci? Kdyby se z toho dokázala dostat, mohl by její život být kvůli jejímu vzhledu ještě někdy normální? Naštěstí tým lékařů, který se o Katie staral, měl revoluční plán, který jí dal druhou šanci na život. Chystali se na transplantaci celého obličeje.

„Byla to příležitost vzít si zpět svůj život a svou tvář. Bylo to velmi těžké rozhodnutí, protože jsem věděla, že někdo bude muset zemřít, abych měla nový obličej,“ uvedla Katie. Ale čím více o tom přemýšlela, tím více si Katie uvědomovala, že transplantace je jedinou možností na normální život. Po 3 letech a 22 operacích konečně nadešel její čas na zákrok. Tým 11 chirurgů pracoval více než 30 hodin na transplantaci tváře Audrey Schneider na Katiein obličej. Na konečný výsledek se můžete podívat v níže uvedeném videu, který mapuje Katieinu cestu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Bbc.co.uk