Šest jednoduchých kroků k nalezení životního partnera

Většina z nás touží po tom najít k sobě toho pravého, který nás bude obdivovat, mít rád a tolerovat naše chyby a nedostatky. A je jasné, že najít někoho takového, může být poměrně dlouhá a náročná cesta. Jak toho docílit? Existují nějaké kroky, jak vaše šance můžete zvýšit? Tento praktický průvodce vám pomůže v hledání člověka, se kterým se budete cítit dobře a svobodně a který k vám bude dokonale pasovat.

Buďte otevření

Je v pořádku mít silné názory a přesvědčení. Svět se však neustále vyvíjí a my se vyvíjíme společně s ním. Otevřenost k novým myšlenkám a postojům je proto zcela klíčovou vlastností, kterou bychom v sobě měli pěstovat. Pomůže vám k sobě přilákat někoho, kdo si bude vážit vaší otevřené mysli a schopnosti uznat i jiné názory a postoje. Není nutné vzdávat se toho, čemu věříte, ale i tak můžete být milující a přijímající vůči druhým.

Buďte sami sebou

Nic snad není atraktivnější než člověk, který se viditelně cítí dobře a sebevědomě ve vlastní kůži a nestydí se za to, kým je. Nesnažte se předstírat, že jste někým jiným. Naučte se přijímat své vlastnosti, své chyby i svůj životní styl. Je jedinečný stejně jako vy – a chcete k sobě najít někoho, kdo ho také pochopí a bude jej respektovat. Taková osoba vás bude zbožňovat takového, jaký jste – autentická a krásná lidská bytost.

Procvičujte pokoru

Můžete mít mnoho úspěchů nebo si připadat, že jste v životě něco dokázali. Sympatické ale je, pokud navzdory svým úspěchům nebo společenskému postavení, dokážete být stále pokorní a otevření vůči všem lidem. Chlubení nebo přehnané sebevědomí nikdy není sexy a většinu potenciálních partnerů spíše odradí.

Buďte čestní

Být nepoctivým člověkem ukazuje ostatním, že jste sobečtí a manipulativní. Poctivost je opravdu nejlepší politika a nejsnadnější cesta, jak k sobě najít podobně upřímného životního partnera. Nelžete a žijte tak, abyste se za své činy nemuseli stydět. Přirozeně k sobě budete přitahovat stejně smýšlející lidi.

Mějte smysl pro humor

Člověk, který se umí zasmát sám sobě i dobrému vtipu, je životní parťák k nezaplacení. Buďte takoví i vy. Život může být občas tvrdý a náročný, ale se smyslem pro humor se vám lépe podaří jím proplouvat v klidu a pohodě. Zkuste to – uvidíte, jak skvěle to funguje.

Procvičujte nesobeckost

Každý člověk je přirozeně sobecký – primárně vždy myslíme na sebe a je to tak dobře. Jen pokud jsme my sami v pohodě, můžeme mít prostor pro pomoc ostatním. Není tedy špatně myslet v prvé řadě na sebe, ale pokud se cítíte dobře, je dobré využít své síly i ve prospěch jiných. Být obětavý je atraktivní vlastnost sama o sobě. Takoví lidé si zaslouží úctu a také silného životního partnera, který jim bude v tomto životním stylu pomáhat. Určitě máte šanci najít takového partnera i vy.

Obrázky: Freepik, Autor: Marian Žitný