Když chlad škodí. Šéfkuchaři sestavili seznam potravin, které byste za žádnou cenu neměli kupovat zmražené

Pokud v obchodě často nakupujete mražené potraviny, ať už kvůli pohodlí nebo proto, že vás nebaví plýtvat čerstvými potravinami, nejste sami. Globální průmysl mražených potravin je velký byznys a nedávná zpráva uvedla, že jeho obrat do roku 2030 vzroste na biliony korun. Než se však vydáte do chladných uliček, abyste si prohlédli produkty od zmrzlin přes hranolky a mraženou zeleninu až po pizzy, přečtěte si názor některých zkušených kuchařů. Jaké mražené potraviny byste podle nich neměli nikdy kupovat?

Bylinky

Bylinky jsou skvělou potravinou pro ochucení a oživení pokrmů. Na mražené byste však raději měli zapomenout. Chuť jídla zvýrazní jen tehdy, jsou-li čerstvé. Pokud nechcete utrácet peníze za čerstvé, můžete si je zkusit pěstovat u sebe doma.

Pečivo

Zatímco výrobky z mraženého těsta, z něhož si můžete následně pečivo upéct doma, mohou přijít vhod, mraženému hotovému pečivu byste se měli raději vyhnout. Konzistence se mění a nikdy nedosáhnete takové čerstvosti, jako když si pečivo koupíte čerstvé nebo si jej upečete sami doma.

Jahody

Sezóna pro jahody je od května do července, přičemž květen je národním měsícem jahod. Takže, pokud máte recept, který vyžaduje jahody, ale není zrovna sezóna, může vás napadnout pořídit si je v obchodě mražené. To ale není dobrý nápad. Jahody jsou kvůli své porézní povaze přesycené vodou a doslova se rozpadají, když jsou zmrazené.

Maso připravené na burgery

Zmrazené, předem připravené burgerové karbanátky mohou být lákavé, ale měli byste tomuto pokušení odolat. Vždy si můžete koupit čerstvě namleté ​​hovězí maso v řeznictví-chuť je mnohem lepší než u mraženého masa připraveného na burgery.

Brokolice

Mražená brokolice je při vaření velmi kašovitá. Navíc má problém s poměrem stonků a růžiček v sáčku. Výrobci ve zmrazeném balíčku většinou poskytují stonky, které jsou gumové a nekvalitní. A co je horší, delikátní zelenina, jako je brokolice, má tendenci při zmrazení ztrácet své živiny.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Eatthis.com