Signály, kterými vás tělo varuje před nedostatkem vitamínu B3 neboli niacinu

Přesto, že některé změny na našem těle nemusí patřit mezi ty příjemné, jsou i tak prospěšné, protože nám dávají vědět, že je něco špatně. Proto je důležité je neignorovat a začít řešit. Tyto změny většinou nastávají, když našemu organismu chybí ta správná výživa, jako je například nedostatek vitamínů. Vitamín B3 neboli niacin může pomoci snížit hladinu cholesterolu, zmírnit příznaky artritidy a posílit funkce mozku. Zde je několik symptomů, kterými vám vaše tělo říká, že potřebuje vitamín B3.

Únava

Jedná se o jeden z nejčastějších příznáků nedostatku vitamínu B3.

Průjem

Průjem je často krvavý kvůli překrvení střev a tvorbě vředů při nedostatku niacinu v těle.

Kožní problémy

Pokud vašemu tělu chybí vitamín B3, začnou se na vašich rukou projevovat kožní léze, jež mohou přejít až na chodidla, nohy a obličej.

Deprese

Častým výsledkem nedostatku vitamínu B3 je změna centrálního nervového systému, která může zahrnovat postižení mozku, jako je psychóza, jež se projevuje depresí a paranoiou.

Ztráta paměti

Dalším postižením mozku může být ztráta paměti. Nepřítomnost vitamínu B3 v těle totiž vede k poklesu kognitivních funkcí, který může zahrnovat ztrátu paměti i demenci.

Bolest hlavy

Bolesti hlavy patří mezi další signály, kdy vaše tělo vyžaduje vitamín B3.

Afty v ústech

V ústech můžete zaznamenat malé vředy, stejně tak v jiných systémech sliznice. V ústech se často objevují pod jazykem a na dolním rtu.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com