Bojujte proti alergiím pomocí esenciálních olejů. Představíme vám ty nejvhodnější

Období alergií už je pár týdnů tady a pro nás, kteří trpíme tímto nepříjemným zdravotních stavem, se stávají rutinou léky na předpis, oční kapky a spreje do nosu. My pro vás ale máme jinou cestu řešení, alternativní a bez vedlejších účinků. Esenciální oleje! Jedná se o kapaliny destilované z různých rostlin, jež můžeme inhalovat a tím podstupovat takzvanou aromaterapii. Zde jsou ty nejlepší pro období alergií.

Citrónový olej

Nosní spreje, obsahující citrónový olej, snižují zánět v dutinách. Jediné, na co nesmíte zapomínat, je, že citrón je citlivý na světlo. Pokud si olej nanesete mezi horní ret a nos a poté budete vystaveni přímému slunečnímu záření, spálíte se a začne se vám odlupovat kůže.

Mátový olej

Sezónní alergie mohou způsobit kašel, jež zmírní máta peprná. Ukázalo se totiž, že máta uklidňuje napjaté svaly při kašli a otevírá plíce.

Eukalyptový olej

Jinak známý jako protizánětlivý. Inhalace eukalyptového oleje může poskytnout úlevu těm, kteří trpí astmatickými záchvaty, sezónními alergiemi či jim vadí srst domácích mazlíčků. Zároveň se eukalyptový olej používá ke snížení otoků ve sliznici dýchacích cest, k odstranění respiračních infekcí, ke zmírnění bolesti dutin a léčbě kašle.

Tymiánový olej

Tymián je sám o sobě skvělým bojovníkem proti alergiím. Používá se k léčbě respiračních potíží, včetně astmatu. Jedním z nejlepších způsobů, jak uklidnit alergickou reakci ještě dříve, než se stane příliš vážnou, je přidat několik kapek tymiánového oleje do kouřící nádoby s vodou a hluboce vdechovat.

Kadidlový olej

Nabízí téměř okamžitou úlevu od zánětu a kašle. Připravte si lázeň, přidejte pět kapek tohoto oleje a celí se do ni ponořte, aby pokožka mohla vstřebat tento antialergenní prvek. Inhalace také zastaví sekreci hlenu.

Jak bojujete proti alergiím vy? Podělte se s námi o vaše zkušenosti v komentářích a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com