Rozlučte se s tukovými polštářky na bocích aneb jak se efektivně zbavit “madel lásky”

Takzvaná madla lásky jsou problémem mnoha žen. Jedná se o přebytečný tuk usídlený na bocích a většinou “vyvalený” nad pasem kalhot. My ženy používáme spoustu metod, jak je skrýt nebo se jich rychle zbavit – od stahovacího prádla až po různé diety a cvičení. Dnes vám ukážeme, jaké změny ve svém životě provést, abyste se těchto nepříjemných tukových polštářů zbavili, ať už jste žena nebo muž.

Vyhněte se přidanému cukru

Tento termín se nevztahuje na přírodní cukr obsažený v ovoci, ale na cukr ve slazených nápojích a sladkostech. Kromě toho, že přidaný cukr je spojen s několika zdravotními problémy, jako je srdeční onemocnění, metabolický syndrom a cukrovka, jeho zvýšená konzumace může také vést k nárůstu tělesného tuku, zejména v oblasti břicha.

Kardio cvičení

Ztráta madel lásky a zrychlení metabolismu jsou vázány na kardio cvičení. Pokuste se 20 – 45 minut denně věnovat fyzickým aktivitám, jako je chůze, běh, jízda na kole nebo plavání, a to 4 – 5krát týdně. Kombinujte je s posilovacími cviky, například s kliky, dřepy nebo výpady. Hlavně nic nevzdávejte, bude trvat několik týdnů, než zaznamenáte první výsledky v této oblasti.

Zaměřte se na zdravé tuky

Avokádo, olivový olej, ořechy, semínka a mastné ryby vám mohou pomoci na cestě ke štíhlému pasu. Díky nim se budete cítit sytější a spotřebujete tak méně kalorií během dne.

Porazte stres

Stres přispívá k hromadění břišního tuku. Pokud ve vašem těle dochází ke zvýšení hladiny kortizolu, hormonu stresu, zároveň může začít narůstat viscerální tuk neboli břišní tuk. Zapojte do vašeho života jógu, meditaci nebo jiné relaxační techniky, které vám pomohou zvládat stres.

Zdravá strava

Nejdůležitějším faktorem je přechod na zdravou stravu. Pijte nejméně tři litry čisté vody denně, jezte pět porcí zeleniny a ovoce během dne, omezte smažená jídla a sýry a odstraňte z jídelníčku tučné červené maso.

Také trpíte těmito problémy a neustále zápasíte s madly lásky? Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com