Signály, že se vaše pračka nachází těsně před smrtí

Když se pračka rozbije, pro některé z nás to může znamenat doslova katastrofu. Omezené množství čistého prádla se ztenčuje a praní v ruce je náročné nejen fyzicky, ale i časově. Dobrou zprávou ale je, že pokud budete znát signály toho, že váš spotřebič umírá, můžete zabránit jeho úplnému zhroucení. Bude-li tedy pračka vykazovat některé z následujících příznaků, je čas volat opraváře nebo koupit novou.

Pračka vydává hlasité zvuky

Buben pračky vydává zvuky, jako kdyby někdo vedle vás vzal do ruky sbíječku? Může se jednat o problém s motorem.

Využívá příliš mnoho nebo příliš málo vody

Problémy s vodou jsou jednoznačným znakem, kdy je třeba návštěva opraváře. Ujistěte se, jaký je stav vody při odstřeďování nebo zdali po otevření pračky nezůstává voda v bubnu.

Špatně pere

Nejlépe uděláte, pokud zkontrolujete spodní část ponožek. Pokud je vaše oblečení stále napůl špinavé nebo pračka nepere jako kdysi, neměli byste to ignorovat. 

Spotřebič přetěžujete

Chyba nemusí být pouze v pračce, ale i ve vás. Některé vaše prací návyky mohou spotřebič zlikvidovat, aniž by vás to vůbec napadlo. Například do bubnu vkládáte příliš mnoho prádla. Toto neustálé přetěžování spotřebiče zatěžuje motor, což způsobí jeho rychlejší opotřebení. 

Používáte příliš pracího prostředku

Při nadměrně špinavém prádle je to v pořádku, ale pokud je u vás vysoká spotřeba pracího prostředku zvykem, může to negativně ovlivnit funkci pračky. Nejen, že se zvýší váš účet za elektřinu, protože více prášku si žádá i delší cyklus oplachování, ale i rychleji opotřebujete svou pračku.

Zápach, který nechce zmizet

Máte-li doma pračku s předním plněním, po každém otevření dvířek setřete přebytečnou vlhkost a nechte je otevřené, ale nedocházelo k tvorbě plísní, jež způsobují nepříjemný zápach. Zároveň byste měli alespoň jednou za měsíc spotřebič vyčistit.

Vaše pračka je stará

Jednoduše řečeno, všechno má svou omezenou životnost. Většina výrobců uvádí, že pračky vydrží tak deset let. 

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud se vám zdál užitečný, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: tasteofhome.com