Zuby moudrosti: Nechat nebo vytrhnout? Pro lidské tělo mají velký význam

Nebuďte překvapeni, pokud někdy kolem dvacátého roku života nebo i později začnete v ústech cítit nepříjemné stavy a bolest. Vše může být způsobeno kvůli dalšímu růstu zubů.

Zuby moudrosti raší v koutku našich čelistí a věřte, že se můžete považovat za šťastné, pokud vám vyrostou. Někteří lidé se přiklání k jejich vytržení, ale lékařské studie nyní uvádí, že bychom se k takovému kroku měli obracet jen v krajních případech, protože zuby moudrosti mají pro naše tělo velký význam.

Proč potřebujeme zuby moudrosti?

Věděli jste, že jsou zuby moudrosti propojeny s tenkým střevem a hypofýzou? Mozková kůra je napojena na naše ústa a obličej prostřednictvím 46% motorických a smyslových nervů. To je hlavním důvodem, proč vytržení zubů způsobuje nepohodlí v celém našem systému. Tak, jak se říká, že jsou oči oknem do duše, ústa jsou zrcadlem našeho těla. Podle čínské medicíny existuje vztah mezi zubními a akupunkturními meridiány, což jsou body na těle, skrze které proudí energie. Problém v jakémkoli bodě se projevuje podobným stresovým faktorem v odpovídajících zubech.

Vytržení zubů moudrosti

Trauma z vytržení zubů moudrosti se může přenést na odpovídající orgány, jako je slinivka, slezina nebo i žaludek, a ovlivnit je různými způsoby. Dokonce i srdce je propojené se zuby.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: trendingposts.net