Zručné hospodyně si poradí v každé situaci. Šikovné alternativy, jak narovnat pomačkané oblečení bez žehličky

Žehlička je základním vybavením téměř všech domácností, ovšem můžete se ocitnout v situaci, kdy ji nebudete mít po ruce nebo se vám rozbije zrovna ve chvíli, kdy ji potřebujete nejvíce. V takových případech je dobré poradit si s vhodnými alternativami, které vám pomohou problém s pomačkanou košilí vyřešit rychle a efektivně. Zde je několik možností, jak můžete nahradit žehličku na prádlo.

Žehlička na vlasy

Žehlička na vlasy pro vás vykoná stejnou službu jako běžná žehlička na prádlo. Skvělá je především na vyhlazení límců a manžet u košil. Před zahřátím si vezměte vlhký hadřík a setřete z žehličky jakýkoli produkt na vlasy, který na ni za dobu používání ulpěl, aby se nepřenesl na vaše oblečení.

Fén na vlasy

Zde je další kosmetický nástroj, který vám může pomoci narovnat pomačkané oblečení. Fén na vlasy funguje nejlépe na pletené oděvy, u nichž se mohou objevit promáčkliny na ramenou od šatních ramínek. V tomto případě stačí oblečení přehodit přes křeslo nebo jej rozložit na podlahu a namířit proud horkého vzduchu na záhyby.

Sušička na prádlo

Hoďte oblečení do sušičky na prádlo a nastavte na páru. Žehlení pomocí sušičky nejlépe funguje, kdy její buben naplníte jen z poloviny, možná i méně. Pokud spotřebič nemá parní cyklus v nabídce, i tak jej můžete použít jako žehličku. Vhoďte pomačkané oblečení a pár kostek ledu do sušičky a nechte ji několik minut běžet na vysokou teplotu. Led taje a mění se v páru, která následně uvolní záhyby z vašeho oblečení.

Zapařená koupelna

Horká pára, která zaplaví koupelnu během sprchování, pomáhá vašemu oděvu zbavit se nepoddajných záhybů. Často je tato metoda účinnější než použití samotné žehličky. Pomačkané oblečení pověste do koupelny, zatímco se budete sprchovat. Poté zavěste v jiné místnosti, aby uschlo.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Reviewed.com