Spěte i v parním létě dorůžova: Šikovné triky, jak si dopřát příjemný spánek i při vlně veder

Léto je v plném proudu a tropická vedra právě udeřila. Možná jsme se na toto období v roce všichni těšili, ale má i svá negativa. Například se v noci pořádně nevyspíte, protože už nevíte, jak si lehnout, aby vám nebylo takové horko. Zde je několik šikovných triků, které vám i ve vysokých letních teplotách umožní vyspat se dorůžova.

Dopřejte si horkou sprchu

Zdá se, že horká sprcha je to poslední, co si v horku představíte, ale je to naopak přesně to, co byste měli dělat, pokud se ve vlně veder chcete zchladit. Ke konci dne totiž dochází k poklesu teploty vašeho těla, včetně mozku, což vám pomůže usnout. Naproti tomu tento pokles souvisí se zvýšením teploty kůže, což je důsledkem zvýšeného průtoku krve do končetin. To urychluje únik tepla do okolí. Zahřejte si proto pokožku pár hodin před spaním a spět v chladné, dobře větrané místnosti.

Vyměňte povlečení a prostěradlo

Nejlepší jsou eukalyptové dřevo, bambus nebo hedvábí. Je důležité vybrat látku, která reguluje tělo, vyhněte se proto bavlně, protože má tendenci zadržovat vlhkost a teplo.

Spěte na zemi

Pamatujte, že teplo stoupá vzhůru, protože horký vzduch má menší hustotu, proto je lehčí, kdežto chladnější vzduch se drží při zemi. Pokud se tedy vaše ložnice nachází v horním patře, doporučuje se přesunout na podlahu nebo do spodního patra.

Udržujte v ložnici tmu

Je lákavé odhrnout závěsy, když je venku slunečno, ale jakmile ráno do ložnice vpustíte světlo, může se vám v noci špatně spát. Nejlepší je mít zatažené závěsy. Teplo se přenáší okny a může se během dne nashromáždit.

Spěte na boku

Pokud jde o spánek v horkém počasí, snažte se spát, pokud možno, na boku. Spát v této poloze znamená, že vaše tělesné teplo může snadno unikat, protože větší část je vystavena vzduchu. To by mělo pomoci regulovat tělesnou teplotu a nemělo by vám být takové horko.

Uložte ponožky do lednice

Ano, skutečně. Pokud vám představa spánku bez ponožek nevyhovuje ani v létě, dejte si ponožky do lednice, aby se ochladily, než půjdete spát. Nohy obsahují mnoho nervových zakončení pro vaše tělo, chlazení nohou může snížit celkovou teplotu vašeho těla.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Womanandhome.com