Šikovné způsoby, jak ušetřit každý den sto korun. Vyhněte se výběrům z bankomatu a nebuďte líní chodit

Ušetřit každý den 100,-, to dělá za měsíc 3 000,-, za půl roku 18 000,- a za rok 36 000,-. To by byly krásné Vánoce bez stresu, co říkáte? Nebo je to dost peněz na pěknou dovolenou či krátký rodinný výlet. Stokoruna za den se nezdá jako závratná částka, ale když člověk dokáže přemýšlet daleko dopředu, už se nejedná o zanedbatelný peníz. Aneb, jak se říká, korunka ke korunce! Abyste toho docílili, sestavili jsme pro vás seznam několika situací, kde nejlépe ušetřit.

Vyhněte se poplatkům z bankomatu

Výběry z bankomatů, zejména nepatří-li k vaší bance, mohou za měsíc činit slušnou částku, kterou byste za jiných okolností mohli ušetřit. Vybírejte proto co nejméně.

Více choďte, méně jezděte

Jen se zamyslete a zkuste si vzpomenout, jak často jezdíte na místa vzdálená pouze 1 – 2 kilometry, S rostoucími cenami benzínu se tyto krátké cesty časem ukážou jako prodělečné. Pokud je hezké počasí, tak proč se neprojít? Navíc uděláte něco pro své tělo.

Sledujte týdenní slevy

Pořádá kino ve vašem okolí zlevněnou filmovou noc nebo oblíbená restaurace podává každé úterý sushi za skvělé ceny? Hlídejte si různé slevové akce, a to nejen v obchodě s potravinami, a využijte speciálních nabídek, kde můžete ušetřit nějakou tu kačku.

Vytvořte si nákupní seznam na celý týden

Vezměte si do ruky leták z vašeho oblíbeného obchodu a sepište seznam potravin na celý týden. Všímejte si slev a akcí. Tento postup vám může pomoci ušetřit spoustu peněz, protože se vyhnete nárazovému, nepromyšlenému nakupování.

Stokoruna do kasičky

Nejjednodušší způsob, jak šetřit, je vytvořit si nedostupnou kasičku. Nemusí se jednat zrovna o 100,-, které do ní budete každý den vkládat, ale řekněte si například, že denně zkontrolujete svou peněženku a drobné, které najdete, hodíte na spoření do kasičky.

Jak si šetříte peníze vy? Podělte se s námi o vaše názory do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: homehacks.co