Silný zápach z odpadkového koše. Předejděte nepříjemnosti pomocí vaty a oleje

Jak všichni moc dobře víme, čím déle nám trvá, než vyneseme odpadky do popelnice, tím více nám koš v bytě zapáchá. Bohužel, po několika dnech se zápach může rozšířit z kuchyně do celé domácnosti. Vypudit jej a opět místnost provonět, je někdy dlouhá a náročná cesta. Pokud se vás tento problém týká a nechcete chodit s odpadkovým košem každý den, máme pro vás jeden trik, jak udržet svou kuchyň svěží a voňavou.

Jak se účinně zbavit zápachu z odpadkového koše?

Celý trik spočívá ve vatě a esenciálním oleji. Funguje to tak, že navlhčíte vatu nebo vatový tampónek několika kapkami esenciálního oleje a vložíte do odpadkového koše. Můžete použít jakýkoli olejíček dle vlastního výběru, ale existují i ty, které nejlépe zvládají boj s nepříjemnými pachy, například citrónový, tea tree oil nebo máta peprná, které účinně absorbují zápach a také chrání před hmyzem a hlodavci.

Jak často vatu s olejem používat?

Častost skutečně záleží jen na vás. Jakmile začnete cítit nepříjemný zápach z koše, vhoďte do něj vatovou kuličku namočenou v oleji a máte vyhráno. Nejlépe uděláte, umístíte-li ji na dno koše pod plastový pytel a vyměníte jednou za týden. Pokud byste rádi zkusili levnější způsob, můžete dno odpadkového koše zasypat kočičí podestýlkou nebo jedlou sodou.