Toužíte po krásné pleti? Od teď si zakažte tyto potraviny a nápoje

Náš zevnějšek úzce souvisí s tím, jak se stravujeme. Přímé spojení mezi zdravou stravou a stavem naší pokožky rozhodně nelze žádným způsobem zpochybnit, proto je důležité vědět, jakým potravinám a nápojům bychom se měli za každou cenu vyhnout, aby nás netrápily kožní problémy.

Alkohol

Pivo, víno a další alkoholické nápoje obsahují ethanol, který po absorpci vypouští acetaldehyd, toxickou látku, která ničí játra, ledviny, mozkové buňky a nepříznivě ovlivňuje i stav kardiovaskulárního systému. Výsledkem je zašedlá kůže pod očima, otoky a váčky.

Kofeinové nápoje

Káva, čaj, energetické nápoje, ty všechny obsahují značné množství kofeinu, jenž přispívá k dehydrataci těla. Pravidelná konzumace nápojů obsahujících kofein ovlivňuje zabarvení pleti a způsobuje dehydrataci a podráždění pokožky.

Perlivé nápoje

Jakýkoli typ sycených nápojů obvykle obsahuje velké množství cukru. Jednoduché uhlohydráty se rychle vstřebávají do krve, zatímco zpracování nadbytku glukózy selhává, což má za následek ukládání tuku. To vede k obezitě, vzniku celulitidy a akné.

Rychlá občerstvení

Hranolky a hamburgery jsou ukázkovými zdroji tuku. Milovníky těchto druhů pokrmů můžete lehce poznat podle nezdravé pokožky, akné a samozřejmě také nadváhy.

Tučná jídla a polotovary

Polotovary a uzeniny obsahují řadu konzervačních látek, přísad pro zlepšení chuti a mnoho dalších škodlivých látek. Taková jídla představují nebezpečí pro náš zažívací trakt, jehož zdraví závisí na správné funkci pokožky. Tučné maso je velice obtížné strávit a způsobuje intenzivní tvorbu mazu a ucpávání pórů. Výsledkem jsou tedy černé tečky, akné a zarudlá a podrážděná kůže.

Sladkosti

Rafinované uhlovodany obsažené v různých typech sladkostí přispívají ke vzniku akné. Kombinace krému a glukózy je velkým zdrojem tuku a ovlivňuje tak hlavně stav pokožky, snižuje imunitu a zvyšuje riziko vzniku plísňových infekcí a kožních onemocnění.

Do jaké skupiny lidí se řadíte vy? Staráte se o svou pleť i s pomocí správného jídla? Podělte se s námi o vaše zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.