Umělé nehty jsou hitem poslední doby. V podstatě je to taková dočasná plastická operace pro nehty. Když se vám na svém tělo něco nelíbí, existují způsoby, jak nedokonalosti vylepšit. A s nehty tomu není jinak. Krátké, okousané, lámavé, vše můžete vyřešit návštěvou manikúry. Gelové nehty však s sebou nesou i vedlejší účinky, na které zpravidla nemyslíme. Ovšem rozhodně nejsou zanedbatelné.
Infekce
Aplikace dlouhých umělých nehtů podporuje usazení mikrobů do prostoru mezi umělým a přírodním nehtem, což následně vede ke vzniku infekce. Váš přírodní nehet pak zežloutne nebo zezelená a může zcela odpadnout.
Alergie
Použití určitých produktů pro umístění umělého nehtu může způsobit alergickou kontaktní dermatitidu – zánět kůže způsobený přímým kontaktem s alergenem. Příznaky jsou zarudlá vyrážka, svědění, puchýřky nebo otok konečků prstů.
Paronychium
Paronychium je zánět nehtového lůžka a jeho okolí. Mezi příznaky patří především deformace nehtu, zarudnutí a otok kůže kolem nehtu doprovázený bolestí.
Shutterstock
Poškození kůže
Gelové nehty vyžadují použití UV světla pro rychlé zaschnutí a tvrdnutí. Tím se gel spojí s naším přírodním nehtem. To ovšem může poškodit pokožku rukou a urychlit její stárnutí v důsledku vystavení UV paprskům, které jsou intenzivnější než sluneční.
Podráždění a suchost
Abyste gel následně odstranili, potřebujete aceton, který ale zároveň vašim nehtům škodí. Ve skutečnosti rozpouští tukovou vrstvu, která chrání a vyživuje nehet. Na základě toho se nehet stává mnohem křehčím a snadno se láme.
Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Santeplusmag.com