Školník jezdil složitě do práce. Jakmile se škola dozvěděla, že má potíže s dopravou, rozhodla se s tím něco dělat

Robert Reed pracuje jako školník na škole ve státě Tenessee. I přesto, že zde působí velice krátkou dobu, pouhé čtyři měsíce, děti i učitelé jej milují. Robert je přesně ten člověk, o kterým můžete říct, že má srdce na správném místě.

Školník, co se práce nebojí

Robert je ve škole jednou z nejdůležitějších osob, ačkoli si myslí přesný opak. O budovu se stará jako o vlastní dítě, vždy, jakmile skončí s jednou prací, najde si zase jinou. Nic neodkládá. Díky němu se ve škole studenti i učitelé cítí jako doma. A to nemluvíme o jeho přátelském úsměvu, který má připravený každé ráno. Jako kdyby za sebou neměl zdlouhavou cestu do práce. Proto také spousta lidí netušila, co musí jejich školní přítel každý den absolvovat.

Sen o podnikání se rozplynul

Robert občas jezdíval s některým z kolegů domů, nebo alespoň na autobusovou zastávku, odkud mu jel spoj, po něm další a pak zase další. Robert se totiž do práce a z práce musel dopravovat třemi autobusy a pak ještě jít několik kilometrů pěšky. Když někdy jezdíval s kolegy, vyprávěl o svém snu, chtěl si vedle práce ve škole založit i své vlastní podnikání, ale brzy zjistil, že bez vozidla je to téměř nemožné.

Kolegové, studenti i rodiče zasáhli

Když se Robertův příběh roznesl do širokého okolí, celá škola, včetně rodičů, se rozhodla jednat. Založila sbírku a vybrala téměř 7 000 dolarů, asi 154 000 korun, aby si Robert mohl pořídit auto a nemusel už složitě dojíždět. Když mu byl dar předán, nemohl zadržet slzy dojetí. Padl na kolena a objímal jednu ze svých kolegyň, která jen řekla: „Zasloužíš si to.“

To ale nebylo vše, ve veřejné sbírce se nakonec podařilo nashromáždit celých 10 000 dolarů, něco málo přes 220 000 korun.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Doyouremember.com