Škola zakazuje dětem konzumovat jídlo připravené z domova. Reakce rodičů se liší

Nové pravidlo ve škole v Durhamu v Ontariu varuje studenty, aby si nenosili jídlo z domova, protože je „nezdravé“. Škola tímto netradičním způsobem prosazuje zdravější stravování, což vyvolalo nevoli především u rodičů školáků, kteří tuto školu navštěvují. Od nynějška nebudou moci svým dětem připravovat svačiny.

Seznam zdravých svačin

Elaina Daoust, matka dvou dětí, byla zmatená, když její syn přinesl ze školy informaci, že má zakázáno jíst svou dopolední svačinu připravenou z domova, protože jeho koláček s čokoládou není dostatečně zdravý. Místo toho mu bylo doporučeno, aby si k obědu dal pár hroznů.

„Téhož dne přišel domů se seznamem plným návrhů zdravých svačin. Jeho učitel s ním diskutoval o některých zdravých alternativách, a dokonce mi osobně napsal dopis. Je to opravdu šílenství, a to z mnoha důvodů,“ uvedla rozčílená matka zpravodajskému portálu The Star.

Rozdíl mezi zdravým jídlem a zdravou kritikou

Matka škole vysvětlila, že její syn je v jídle velmi vybíravý a že mu zabalila sladký koláček, protože, ačkoli učitelé odrazují žáky od nošení svačin z domova kvůli možným alergickým problémům, koláček neobsahoval žádnou složku, která by mohla vyvolat u jejího syna alergickou reakci.

Výchova ke zdravému stravování a výživě je ve středním Ontariu již několik let poměrně aktuálním tématem. Někteří rodiče však tvrdí, že je velký rozdíl mezi učením dětí zdravě jíst a kritizováním nebo dokonce zákazem jídla, které studenti nosí do školy.

Škola studentům vzala svačiny

Více než 30 rodičů se podělilo o příběhy, kdy jejich dětem škola vzala jídlo, které si přinesly z domova. Mezi svačiny, které byly ve škole zakázány, patří sýrové tyčinky, želé, džusy, ovocné přesnídávky, rozinky, mléčné koktejly, brambůrky, cereální tyčinky atd.

Janae Brangman také sdílela svou zkušenost. Její dcera, žákyně druhé třídy, několikrát přinesla svačinu zpět domů. V době oběda, který Janae osobně připravila, škola nabídla její dceři pomeranč. V jiných případech dcera nejedla vůbec, protože jí učitelé zakazovali konzumovat oběd z domova, jenž byl pro ně nepřijatelný. „Považuji za mnohem méně zdravé, aby malé dítě nejedlo vůbec nic, než kdyby snědlo čokoládovou tyčinku,“ dodala Janae.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Thestar.com