Časté chyby při žehlení vlasů. Tepelná ochrana bude vaším nejlepším spojencem

Pro mnoho lidí je žehlička na vlasy nezbytným nástrojem v jejich každodenním životě. Umožňuje jim zcela narovnat kudrnaté vlasy během několika minut. Toto zařízení však může být naším nejlepším spojencem v úpravě vlasů, ale zároveň i nepřítelem. Pokud by se při žehlení vlasů nepoužívalo správně, mohlo by je poškodit. Zde jsou nejčastější chyby, které všichni děláme při žehlení vlasů.

Velmi vysoká teplota

Každý vlas je jiný, proto je velmi důležité přizpůsobit teplotu vaší žehličky přesným potřebám vašich vlasů. Použitím maximální teploty nebudou ani hezčí ani hladší. Jediná věc, která se stane, je poškození vlasových vláken, což je činí křehkými a drsnými. Doporučuje se teplota mezi 170ºC a 190ºC, pokud máte husté vlasy, a 160ºC, pokud máte barvené, poškozené nebo příliš jemné vlasy.

Nadměrné používání

Užívání žehličky může výrazně oslabit vlasovou kutikulu, což vede k poškození vlasů. Zkuste vlasy narovnat fénem, ​​protože jedině tak nepřijdou do přímého kontaktu s horkým zařízením.

Rovnání mokrých vlasů

To je vážná chyba a ohrožuje zdraví vašich vlasů. Když budete vlasy rovnat, zatímco jsou mokré, pouze je spálíte a poškodíte. Zkuste z vlasů dostat veškerou vlhkost a před žehlením je úplně vysušit.

Nepoužíváte tepelnou ochranu

Nepoužívání tepelné ochrany je jednou z nejčastějších chyb. Mnoho z nás si myslí, že je to zbytečné, ale pravdou je, že se jedná o nejlepší věc, jak vlasy chránit před teplem. Naneste rovnoměrně na vlhké vlasy před fénováním a žehlením. Zabráníte jejich oslabení.

Střídejte prameny vlasů

Opakované žehlení jednoho pramene vlasy pálí. Rozdělte si proto vlasy na menší části a každý pramen projeďte žehličkou pouze jednou. Přejděte k jinému, první nechte chvíli vychladnout, a popřípadě se k němu později vraťte, abyste jej dorovnali.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Self.com