Skotsko: Místo tajemných jezer, ale i nejstaršího golfového hřiště na světě

Skotsko se nachází v severní části Spojeného království a jedná se o zemi se skutečně bohatou historií. Asi netřeba dodávat, že existuje mnoho důvodů, proč bychom toto úchvatné místo měli navštívit, ale kromě běžných turistických atrakcí je ve Skotsku mnoho věcí, které jsou jedinečné. Od tradičního skotského jídla až po legendární monstrum Loch Ness. Zde jsou fakta o Skotsku, o kterých jste možná neměli ani tušení.

Rodiště skvělých myslí

Skotsko rozhodně netrpí žádnými nedostatky, co se slavné literatury týká, protože si nárokuje takové osobnosti, jako je sir Walter Scott, považovaný za otce historických románů, lorda Byrona, slavného básníka a sira Arthura Conana Doyla, autora Sherlocka Holmese.

Déšť, déšť, déšť

Není žádným překvapením, že pláštěnka byla vynalezena ve Skotsku v roce 1824 Charlesem Macintoshem, chemikem narozeným v Glasgow. Tento oděv je ve Velké Británii označován slovem “Mac”. Vzhledem k vlhkému podnebí ho uslyšíte v této části světa velmi často.

Dolu do hloubky

Nejhlubším skotským jezerem je Loch Morar, což je zároveň nejhlubší sladkovodní útvar britských ostrovů. Druhým místem se pak může pyšnit známé jezero Loch Ness, takže si asi dokážete představit, jaké hrůzy se mohou skrývat v Loch Morar.

Zahrál by si někdo golf?

Na skotském ostrově Fife leží město St Andrews, kde se nachází jedno z nejstarších golfových hřišť na světě St Andrews Links. Golf se zde hraje od 15. století.

Ostrovy, kam se podíváš

Skotsko zahrnuje přes 700 ostrovů. Všechny je vyjmenovávat nebudeme, protože by nám rozhodně nestačil prostor, ale pár slavných určitě zmínit můžeme, například ostrov Skye, Shetlandy (domov rozkošných poníků) nebo Orkneje.

Jak se vám dnešní článek líbil? Přesvědčili jsme vás o návštěvě Skotska? Neváhejte článek sdílet mezi svými známými, co rádi cestují.

Zdroj: list25.com