Jak oční kontakt může změnit život? Prohlubuje přitažlivost a udržuje sebekontrolu

Lidé během rozhovoru s druhou osobou navazují oční kontakt tak ze 30 – 60% času, ale pro vytvoření skutečného emočního spojení by se mělo jednat asi o 60 – 70%. Ačkoli s tím můžeme mít nejdříve problémy, používání očního kontaktu ve svůj prospěch je dovednost, kterou lze natrénovat. Věřte, že pohled může říci více než slova, a to se vám bude hodit jak při romantické večeři, tak i v práci na poradě.

Udrží vaši sebekontrolu

Pokud se nacházíte ve společnosti lidí a zjistíte, že vás cizí osoba z davu upřeně pozoruje, donutí vás to více se soustředit na své chování a činy. Budete kontrolovat sami sebe, zdali to, co děláte, je vhodné. Pokud je vše v pořádku, danou osobu ignorujte. Přímé pohledy totiž mohou být někdy použity jako nástroje šikany a na to pozor!

Tvoří se a prohlubuje přitažlivost

Oční kontakt zvyšuje sebevědomí. Jakmile se romanticky zahledíte druhé osobě do očí, věřte, že bude mít okamžitě motýli v břiše. Přidáním úsměvu se jedná o skvělou zbraň, jak vytvořit a prohloubit přitažlivost mezi dvěma lidmi. To jsou nejen zkušenosti, ale i věda.

Vaše slova budou zapamatovatelnější

Udržet si pohled s danou osobou, s kterou komunikujete, je známkou sebevědomí a upřímnosti. Jedná se o efektivní způsob, jak zajistit, aby si dotyčný člověk vaše sdělení lépe pamatoval a udržel pozornost.

Lidé si vás lépe všimnou a zapamatují

Možná jste si všimli, že úspěšní lidé mají osobitý způsob gestikulace a pohled, když mluví. Jejich silná řeč těla je totiž klíčem k úspěchu. Výzkumy ukazují, že oční kontakt spojený s náhlým pohybem, jako je otočení hlavy nebo nečekaný pohyb ruky, může lidi přimět, aby vás brali na vědomí a zapamatovali si vás.

Může pomoci k objevení lháře

Lháři se nedokáží člověku dívat do očí”, přesto, že je toto tvrzení mýtus, není zcela neopodstatněné. Lidé, kteří čelí přímému očnímu kontaktu mají sklon být upřímnější.

Může vám pomoci se zamilovat

Ačkoli je to spíš záležitost romantických filmů, v některých případech skutečně stačí jen jeden pohled a víte, že se díváte na svou životní lásku. Důležité je, aby to bylo vzájemné, za to bohužel už nic, ani hluboký pohled z očí do očí, neručí.

Projevuje úctu a uznání

Navázání zdravého očního kontaktu během hovoru je známkou úcty a uznání. Ukazuje na to, že druhou osobu považujete za rovnou. Je však důležité, aby se pohled uznání nezměnil na tupé zírání. Také musíte mít na paměti, v jaké světové kultuře se zrovna nacházíte.

Patříte mezi mistry očního kontaktu nebo se pohledům do tváře ostatních lidí raději vyhýbáte? Podělte se s námi o vaše zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: brightside.me