Zajímavá fakta o nejnovějším představiteli šíleného Jokera. Co jste nevěděli o Joaquinu Phoenixovi?

Natáčení filmu vyžaduje vysoce kvalifikovanou posádku lidí skládající se z režiséra, produkčního týmu a také herců. Práce těchto lidí přetváří dojemné příběhy na obrazovkách v realitu. Existují však filmy, ve kterých práce hlavních herců vyniká tak, že se zdá, že celý úspěch filmu je výsledkem jen jejich talentu. Takovým případem je i herec Joaquin Phoenix. Shromáždili jsme pro vás některá zajímavá fakta o tomto herci, který nás v současné době ohromuje svým nejnovějším výkonem ve filmu Joker.

Jizva na rtu

Určitě jste si toho všimli už dávno, protože se jedná o jeden z hlavních poznávacích rysů Joaquina Phoenixe. I když se může zdát, že jde o důsledek nějakého zranění, pravda je taková, že se Joaquin narodil s rozštěpem horního rtu.

Od svých 3 let je veganem

Phoenixova rodina byla veganská, takže i on si od útlého věku osvojil tento způsob života bez problémů. V současné době pracuje s organizacemi, keré chrání práva zvířat a v minulosti také vedel kampaně za účelem zvýšení povědomí o zneužívání zvířat.

Trvalo mu 4 měsíce, než dosáhl smíchu nejnovějšího Jokera

Smích postavy Jokera souvisí s epilepsií a je výsledkem utrpení a strachu. Phoenix pečlivě studoval chování lidí s těmito příznaky po celé měsíce, dokud svůj smích nepřivedl k dokonalosti.

Měsíc pracoval jako hasič kvůli filmové roli

Ve filmu Okrsek 49 hrál Phoenix hasiče, jenž byl nucen čelit obrovskému ohni, aby zachránil svou vlastní rodinu. V rámci výzkumu pracoval měsíc jako hasič, aby svou filmovou postavu uvedl do života.

Pro roli Jokera musel zhubnout téměř 20 kg

Přestože si myslel, že pro tuto roli by bylo mnohem lepší přibrat, Todd Phillips, režisér filmu, ho přesvědčil o opaku. Dodržoval přísnou životosprávu, díky které nakonec shodil téměř 20 kg.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud se vám zdál zajímavý, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj:brightside.me foto: forbes.com