Zdravé náhrady kávy, které vás ráno nakopnou a udrží plnými energie po celý den

Patříte-li k lidem, kteří milují kávu a snaží se její přísun omezit, máme pro vás vhodné alternativy, které vám ráno pomohou probudit se dříve, než byste si vůbec mysleli. Ať už se jedná o chuť, klid ranního popíjení, kofein, vše se dá nahradit tak, abyste změny ve svých návycích zaregistrovali co nejméně. Zde je několik alternativ, kterými můžete vyměnit kávu za zdravější verze a přesto si udržet energii po celý den.

Matcha čaj

Zelený prášek z rozemletých čajových lístků, jenž je skvělou náhradou kávu zejména pro lidi, kteří bojují s nervozitou. Obsažené látky, jako je kofein a L-theanin, uvolňují mysl bez ospalosti.

Zelený čaj

Zelený čaj je minimálně zpracováván a má největší zdravotní přínosy ze všech dostupných čajů. Několik studií prokázalo, že pití zeleného čaje snižuje pravděpodobnost výskytu rakoviny močového měchýře, prsu, plic, žaludku a slinivky břišní. Také omezuje příznaky cukrovky 2. typu a slouží jako prevence srdečních chorob.

Smoothie

Existuje spousta přírodních složek, které mohou posílit vaši energii namísto kávy, takže proč je nespojit v lahodné smoothie, které vás nastartuje na celý den. Porce ovoce nebo zeleniny mnozí z nás během dne postrádají, takto si splníte svou denní dávku, uděláte něco pro své tělo a zvolíte si ideální začátek dne plný vlákniny, antioxidantů a bílkovin.

Zlaté mléko

Bezkofeinový tradiční indický nápoj, který obsahuje teplé mléko, zázvor, skořici, kurkumu a černý pepř. Dle chuti můžete přidat med nebo vanilku. Koření, tvořící zlaté mléko, má silné protizánětlivé vlastnosti především díky kurkuminu obsaženém v kurkumě. Nápoj také zlepšuje duševní zdraví, paměť a hustotu kostí. Jedná se o dobrou alternativu kávy, která vás udrží ve střehu po celý den.

Jak se vám dnešní článek líbil? Už jste některý z těchto nápojů vyzkoušeli? Neváhejte příspěvek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: bustle.com