Skupina dětí se domnívala, že opuštěný pitbull je venku tak týden, ovšem jeden pohled policistů jejich tvrzení zcela vyvrátil! Lidská krutost nezná mezí!

Je až šokující, kolik majitelů domácích zvířat je schopných opustit své čtyřnohé přátele a zanechat je bez jídla a pití napospas osud. Stejná situace bohužel postihla i psa jménem Dice, jehož rodina opustila byt, ve kterém všichni společně žili a ponechali jej v boudě bez jakýchkoli potravin a vody. Až skupina dětí objevila opuštěné zvíře a přivolala pomoc.

Děti se domnívaly, že Dice byl venku zhruba tak jeden týden, ale stačil jeden pohled na jeho vyhublé tělo a policisté okamžitě věděli, že je to mnohem delší doba. Ještě pár dní a nepřežil by. Policie upozornila organizaci pro ochranu zvířat, která psa odvezla do místního útulku. Nikdo nemohl uvěřit, v jakém stavu se zvíře nachází. Někteří nedokázali zadržet slzy.

Dice byl tak slabý, že sotva chodil. Byl pouze samá kůže a kosti. Měl o polovinu nižší hmotnost, než by měl mít, byl dehydratovaný a trpěl anémií. Neměl téměř žádnou svalovou hmotu. Jakmile byl Dice dostatečně zdravý, byl umístěn do zvířecího útulku, který vede žena jménem Tracey se svou dcerou. Nezisková organizace se stará o nevinné zvířecí oběti týrání, krutosti a zanedbávání.

Poté, co se ocitl v dobrých rukou, šla jeho váha nahoru a v podstatě jste mohli vidět pozitivní změny každý den. Po osmi týdnech byl zcela v pořádku a padl do oka lidem, kteří se do něj naprosto zamilovali. Již měli dva psi a za dva týdny už byli všichni jedna velká rodina i s Dicem.

Žádné zvíře si nezaslouží takové zacházení, jakým si prošel Dice. Pokud s námi souhlasíte, sdílejte tento příběh se všemi milovníky zvířat, které znáte.

Zdroj: en.stories.newsner.com