Opět nastává období bílých skvrn od soli na botách. Připravte si ty správné zbraně pro jejich odstranění

Každý rok se s nastupující zimou potýkáme s problémem ulpívání soli na našich botách. Zvláště ty kožené trpí nejvíce. Kvůli vlhkému počasí a soli posypané na ulicích města se na botách objevují bílé skvrny. Zbavit se jich je však poměrně obtížné. Otírání suchým nebo vlhkým hadříkem nepomůže. To ale neznamená, že proti slaným skvrnám nelze bojovat. Existují jednoduché a finančně dostupné prostředky, kterém vrátí vaše boty do původního stavu.

Ocet

Pro někoho je samozřejmě snazší zajít do obchodu a koupit si specializovaný výrobek, který vám umožní dát zimní boty do pořádku a chránit je před negativními účinky činidel. Pokud ale chcete ušetřit a problém vyřešit co nejrychleji, použijte obyčejný ocet a vodu. Použití těchto produktů je skvělé pro koženou obuv. Materiál je udržován ve výborném stavu a boty získají původní vzhled. Chcete-li tedy odstranit skvrny na kožených botách, postupujte podle následujících kroků.

Připravte si roztok složený z jedné třetiny octa a dvou třetin vody. Namočte kus měkkého hadříku do octového roztoku. Setřete všechny slané pruhy na botách. Povrch obuvi otřete do sucha a namažte speciálním krémem.

Chlorid amonný

Skvrny od soli na kožených botách lze odstranit čpavkem. Pokud jste právě přišli z ulice, počkejte, až boty uschnou. Poté namočte hadřík do čpavku a otřete všechna bílá místa. Stojí za to si pamatovat, že po každém takovém postupu je nutné namazat povrch bot speciálním krémem.

Ricinový olej a rybí tuk

Dalším zajímavým způsobem je použití ricinového oleje a rybího tuku. Smíchejte látky v poměru 1 : 3. Zahřívejte ve vodní lázni do hladka. Výsledný produkt ochlaďte na pokojovou teplotu a namažte jím místa postižená solí. Počkejte několik hodin, dokud bílé pruhy zcela nezmizí.

Zbavení se skvrn na semišových botách

Tento materiál se čistí obtížněji než kůže. Nezapomeňte, že před každým postupem musí být povrch ošetřen párou, až pak, když je semiš suchý, ho pročesejte kartáčkem. Zkuste si připravit mýdlový roztok a nanést ho na znečištěná místa. Nebo skvrny přetřete bramborou či citrónem. Když boty uschnou, povrch opět pročesejte.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Lifeatcloverhill.com