Ani ve svých 30 letech jsem netušila, jak si vybrat správnou podprsenku. Dnes radím jiným ženám, jak na to

Stydím se to přiznat, ale do svých 30 let jsem netušila, jak si vybrat správnou podprsenku. Koupila jsem si vždy tu, která se mi na pohled líbila nebo mi alespoň seděla na těle. Bylo mi trapné požádat o radu. Ovšem před pár lety jsem se rozhodla vyhledat pomoc odbornice, která mi vysvětlila důležitost dobře padnoucí podprsenky. Budu jí vděčná do konce života.

Dobře padnoucí podprsenka je základ

Lenka, její jméno si pamatuju z jmenovky na blůze, mě ujistila, že většina žen si celý život vybírá špatně padnoucí spodní prádlo. Ale nikdy není pozdě na nápravu situace. Také mi řekla, že i v perfektně padnoucí podprsence můžete chodit jen 12 hodin. Hlavně v ní nespěte. Jak si tedy dobře vybrat tento kus spodního prádla?

  • Košíčky podprsenky těsně přiléhají k hrudníku, mezi hrudníkem a látkou není žádné prázdné místo
  • Délka ramínek pomáhá zajistit, aby podprsenka nevisela, ale zvedala hrudník
  • Podprsenka se nezařezává do kůže
  • Podprsenka nestlačuje dech a nezpůsobuje nepohodlí
  • Podprsenka se při žádném pohybu nezvedá na zádech
  • Kostice podprsenky se nezarývají do kůže

Vyzkoušejte několik kusů

Vzhledem k tomu, že ženské poprsí má vždy individuální tvar, při výběru podprsenky musíte vyzkoušet několik modelů najednou, abyste si mohla vybrat ten nejvhodnější pro vás. Ženy, které příroda odměnila velkými ňadry, by měly volit podprsenky s širokými ramínky. Dobře zvedají hrudník. Podprsenka by měla podporovat cirkulaci vzduchu.

Proč ukládat podprsenky do mrazáku?

Tento trik mě naučila také Lenka. Řekla, že teploty pod nulou dělají látky pružnějšími. Je jedno, jestli se jedná o drahou nebo levnější textilii. Po zmrazení neztrácí svůj tvar po dlouhou dobu. Provádějte takový postup pravidelně, alespoň jednou za 2 měsíce.

Zabalte podprsenku do plastového sáčku a pevně zavažte. Tímto způsobem nebude absorbovat pachy okolních potravin. Vložte prádlo do mrazáku alespoň na 2 hodiny, nejlépe přes noc. Před použitím si podprsenku nezapomeňte nechat povolit a zahřát. Dříve mi tento nápad připadal šílený, ale jednoho krásného večera jsem se přesto rozhodla to zkusit. Od té doby každých pár měsíců posílám všechny své podprsenky do mrazáku. Opravdu se začaly lépe nosit, ale hlavně drží svůj původní tvar delší dobu. Všem vřele doporučuji.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Čtenářka Lucie Š.