Lékaři a porodní personál byli svědky unikátního porodu. Takový nastane 1 z 80 000 případů

Velice neobvyklý porod byl zaznamenán letos 10. října 2022, kdy maminka přivedla na svět dvojčata holčičky. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, ovšem co lékaře zarazilo, že jedna z holčiček byla stále v plodovém vaku, jenž při porodu obvykle praskne, jakmile matce odteče voda.

Dítě zůstalo v plodovém vaku

Porodní asistentka popisuje událost jako skutečně magickou. Malá holčička vypadala, jako kdyby spala ve svém plodovém vaku. Byl to její kousek světa. Tento vak připomíná želé a skládá se ze dvou membrán-plodové a choriové. I když je velice tenký, vyznačuje se svou pevností a odolností. Během těhotenství udržuje rostoucí množství tekutin, včetně moči plodu.

Upozornění: Video pouze pro silné povahy

Extrémně vzácný porod

Takové porody se vyskytují extrémně vzácně, jednou za 80 000 případů. Něco takového bylo opravdu jedinečné, protože dívka byla navíc v gluteální poloze. To vyžadovalo techniku a dovednost porodní asistentky, aby se dítě bezpečně dostalo z plodového vaku. Hlavní prioritou bylo propíchnutí vaku, aby dítě mohlo dýchat.

„Narození mořské panny“

Vzhledem k vzácnosti tohoto jevu jsou děti, které se narodily v plodovém vaku, podle pověstí považovány za vyvolené. Někteří říkají, že budou mít v životě štěstí a nikdy se neutopí. Stává se, že tento typ porodu je označován jako „narození mořské panny“. O jedinečnosti tohoto fenoménu svědčí i skutečnost, že se tímto způsobem narodilo mnoho historických osobností.

Narození dítěte v plodovém vaku se vyskytuje nejčastěji v případě porodů císařským řezem, zejména předčasně narozených dětí. Pak je amniotický vak méně náchylný k prasknutí kvůli menším rozměrům dítěte.

Úvodní obrázek: Happi Raphael/Creative Commons Attribution/ 4.0, Zdroj: Noticias.uol.com.br