Slabé a vyděšené štěně se snažilo najít bezpečný úkryt ve vlhké a studené krabici od bot. Dobrovolníci při její záchraně zjistili proč

Je těžké určit přesné číslo, ale na světě žijí milióny zvířat bez domova. Naštěstí se jejich počet snižuje kvůli širšímu povědomí a nárůstu popularity adopcí, které převyšují nákup domácích zvířat. Malý hnědý kříženec čivavy se objevil jednoho dne u domu neznámé rodiny a ztracený, vyděšený a slabý nalezl úkryt ve vlhké krabici od bot. Byla studená, mokrá a rozhodně nebyla pohodlná, ale v tu chvíli to bylo to nejlepší, co malé štěňátko našlo. Majitelé domu zvíře sice krmili, ale žádnou jinou péči mu neprojevili.

Naštěstí se našla osoba, která nahlásila pejska místnímu záchranářskému týmu, aby přišel na pomoc. Jedná se o neziskovou organizaci na záchranu všech druhů zvířat, která trpí na ulicích bez přístřešků nad hlavou. Jejich cílem je vzdělávat lidi o významu zvířat v naší společnosti. Zakladatelé skupiny tedy nelenili a doufali, že se jim podaří pejska lehce odchytit a odnést do bezpečí. Když dorazili na místo, našli malé štěně schoulené v papírové krabici, jak se snaží ukrýt před deštěm. Opatrně k němu přistoupili a slabý a vyděšený psík jim dovolil, aby se přiblížili. Jakmile jej vzali do náruče, zjistili, že se jedná o fenku, které chybí přední packa.

Fenku pojmenovali Princess a tímto momentem ji dopřáli druhou šanci na život. Princess dostala teplou koupel a ošetření veterinářem, který zjistil, že fenka trpí vážným případem anémie. Musela být tedy hospitalizována několik týdnů, aby mohla podstoupit intenzivní léčbu.

Skvělou zprávou je, že se malá Princess zcela zotavila a nyní je připravená k adopci do nového milujícího domova, kde o ni budou pečovat s láskou.

Co říkáte na dnešní smutný příběh se šťastným koncem? Co byste dělali vy, kdyby se u vašeho domu usídlil neznámý pejsek. Podělte se s námi o vaše názory do komentářů a nezapomeňte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: en.stories.newsner.com