Slepice vykazovala známky podivného chování. Když farmář zjistil důvod, dojalo ho to

Pro tohoto farmáře začal den jako obvykle. Vešel do stodoly, aby se postaral o svá zvířata, nakrmil je, doplnil vodu a trochu poklidil. Chování zvířat moc dobře znal, proto by si jakéhokoli vybočení od normálu ihned všiml. A také, že ano. Když procházel kolem kurníku, zaznamenal něco zvláštního. Jedna ze slepic vykazovala známky neobvyklého chování.

Slepice se odmítala pohnout

Farmář se rozhodl přistoupit blíže, aby zjistil, co se děje. Nejdříve ho automaticky napadlo, že je zvíře nemocné, což by mohlo znamenat katastrofu. Slepice by mohla nakazit i ostatní v kurníku, nebo dokonce i další zvířata ve stodole. Doufal však, že se mýlí.

Nicméně slepice se odmítala pohnout, krčila se v rohu kurníku a vydávala zvláštní zvuky. Nikdy nic takového předtím neviděl. O to více bylo potřeba zjistit pravou příčinu jejího podivného chování. Opatrně k ní přistoupil a nadzvedl ji. Nyní byl důvod zcela jasný.

Slepice si našla neobvyklého kamaráda

Pod slepicí leželo malé novorozené kotě, bezpečně spící v měkké hromádce slámy a peří. Kotě s největší pravděpodobností opustila matka, načež se objevila slepice, která jej vzala doslova pod svá křídla. To je další důkaz toho, že zvířata mají úžasnou schopnost se o sebe navzájem postarat, bez ohledu na plemeno nebo druh.

Úvodní obrázek: Ranjith-chemmad/Creative Commons Attribution 4.0

Zdroj: Clips Collection