Sloní máma učí své novorozené mládě dělat bubliny ve vodě. Roztomilá podívaná pro lepší den

Batolata a mláďata zvířat toho mají tolik společného. Například toto novorozené slůně, které je sice už pěkně veliké, ovšem jsou mu pouhé dva týdny, si našlo novou zálibu. Jeho sloní máma ho naučila, jak dělat bubliny ve vodě. Je to skutečně roztomilá podívaná.

Slůně se učí používat svůj chobot

Jako každý jiný novorozenec se i toto slůně snaží naučit přirozeně používat své tělo. Ošetřovatelé ZOO Reid Park v Tucsonu v Arizoně se tedy snažili pomoci malému africkému slůněti, aby si toto učení náležitě užilo. Venku pro něj umístili vodní bazén, se kterým si mohlo hrát. To mu také pomohlo pochopit, jak efektivně používat svůj chobot. Na slůně se přišlo podívat mnoho návštěvníků.

Sloní máma a její novorozeně

Slůně připravilo pro návštěvníky, zejména děti, které navštívily ZOO, celkem vzrušující show. Malé slůně doprovázela jeho sloní matka, která pila vodu s ním. Na první pohled jste mohli zaregistrovat sebejisté pohyby sloní maminky, zatímco si slůně ráchalo chobot ve vodě a snažilo se jím vytvářet na hladině bubliny.

Roztomilá podívaná pro návštěvníky ZOO

Místo toho, aby pilo vodu jako dospělý slon, mělo své vlastní plány. Působilo to trochu jako akt vzpoury. Zatímco dospělý slon pokojně pil vodu z bazénu, slůně si s obsahem bazénku spíše hrálo. Všem přihlížejícím v ZOO poskytlo roztomilou podívanou.

Úvodní obrázek: Se souhlasem ZOO Reid Park Arizona, Zdroj: Dailymail.co.uk