Směs jedlé sody a kokosového oleje jako přírodní lék na problematickou pleť

Dnes vám chceme představit recept na přírodní kosmetický přípravek, který vás snadno zbaví ucpaných pórů, odstraní akné, sníží výskyt vrásek a pozvedne ochablou pleť. Věřte tomu nebo ne, ale tento malý zázrak se skládá pouze z kokosového oleje a jedlé sody.

Jedlá soda

Jedlá soda má širokou škálu využití, od kuchyně až po koupelnu, ale nejúčinnější je v kosmetice. Poskytuje řadu výhod pro pokožku, vlasy, obličej i zuby. Navíc udržuje správnou hladinu pH pokožky.

Kokosový olej

Na druhé straně kokosový olej je mimořádně silným prostředkem s antibakteriálními, zvlhčujícími a hojivými vlastnostmi a obsahuje kombinaci mastných kyselin.

Jak si přírodní kosmetický přípravek vytvořit?

Ingredience:

  • 2 PL extra panenského kokosového oleje
  • 1 Čl jedlé sody

Postup:

Obě složky v misce dobře promíchejte, dokud nevznikne jemná pasta. Naneste na problematické oblasti pokožky a nechte působit 5 minut. Poté opláchněte vlažnou vodou a nakonec jemně masírujte obličej. Účinky vás ohromí ve velmi krátké době.

Využíváte doma přírodní kosmetiku? Jaké máte zkušenosti s kokosovým olejem a jedlou sodou? Dejte nám vědět své názory do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: https://www.healthyfoodhouse.com/