Snažíte-li se shodit jen pár přebytečných kil, nemusíte podstupovat drastické diety. I drobné změny mohou udělat zázraky

Pravdou je, že občasné hladovění vám může pomoci shodit značné množství váhy, ale co když potřebujete zhubnout pouhých 5 kg? Řešením je malá změna životního stylu. Drobné změny v rámci každodenní rutiny mohou skutečně přispět k značným ztrátám hmotnosti.

Naučte se rozpoznat velikost porcí

Prvním krokem je naučit se kontrolovat si velikost porcí. Měřte si porce několik týdnů, abyste si zvykli poznat pouhým okem, je-li porce pro vás akorát. Dobrou zprávou je, že nemusíte řešit zeleninu. Té si můžete na talíř naložit, kolik jen budete chtít.

Opatrně s jogurtem

Zdravé volby, jako je řecký jogurt a ovesné vločky, se mohou rychle stát vysoce kalorickými kvůli vysokému obsahu cukru, tuku a kalorií, pokud nejste opatrní s jejich kombinováním. Vyberte si buď čerstvé ovoce, nebo sušené, ne obojí, a vždy jen jeden zdravý tuk, jako jsou ořechy nebo arašídové máslo.

Snažte si zapisovat vše, co sníte během týdne

Můžete mít pocit, že si vybíráte pouze správné potraviny, ale některé záludné věci se mohou zaplést do vaše jídelníčku a navýšit váš plán kalorií. Chcete-li zjistit, které to jsou, sledujte svůj příjem jídla několik dní. Můžete si stáhnout aplikaci nebo jednoduše do sešitu zapisovat vše, co během týdne sníte. Poté analyzujte výsledky a zjistěte, kde se přebytečné kalorie skrývají.

Maximálně jeden alkoholický nápoj denně

Mixování různých alkoholických nápojů zapříčiní nárůst kalorií a cukru kvůli nejrůznějším přísadám. Vyberte si proto raději koktejl smíchaný s příchutěmi s nízkým obsahem kalorií. Vodka nebo gin se sodou a limetkou nebo koktejly s čerstvými bylinkami namísto sirupových příchutí.

Vyhněte se kořeněnému sushi

Ačkoli patří sushi k dietnějším pokrmům, některé druhy s pikantními omáčkami mohou sabotovat vaši snahu při hubnutí. Namísto toho se držte zeleninových verzí a čerstvých ryb. Spárujte sushi se salátem z mořských řas a zázvorovou zálivkou. To celé tvoří velmi chutný a nízkokalorický pokrm.

Spěte každou noc 7 – 9 hodin

Ano, i něco tak jednoduchého, jako je nedostatek spánku, může ovlivnit vaše hubnutí. Kvalitní spánek vám pomáhá činit zdravá rozhodnutí po celý zbytek dne, budete mít energii na vaření zdravého jídla a poté i na cvičení.

Sledujte, jaké množství zálivky na salát používáte

Určitě není nutné, abyste se dresinkům na salát zcela vyhnuli, ale rozhodně nic nepřehánějte, protože i tak prostý pokrm může navýšit přísun kalorií až o dvojnásobek. Zálivka ze salátu vám pomáhá vstřebat živiny ze zeleniny, ale maximálně byste měli použít dvě polévkové lžíce.

Berte zeleninu útokem

Zelenina by měla vždy tvořit polovinu talíře a druhou polovinu zbylé potraviny.

Zvolte raději svačiny se slupkami

Jedná se o jednoduchý trik – jíte-li ořechy bez slupek, zmizí ve vás bez jakéhokoliv důkazu, ovšem pistácie za sebou nechávají skořápky. Tento vizuální důkaz by mohl předejít bezduchému a nadměrnému konzumování.

Nebojte se fazolí

Začleňte do vaší stravy více cizrny, bílých nebo černých fazolí a čočky. Mohou dělat zázraky při úbytku váhy prostřednictvím vysokého obsahu vlákniny a bílkovin. Budete se cítit plnější a rychlejší.

Co si myslíte o dnešním článku? Dodržujete některé z těchto kroků nebo máte své vlastní, které vám pomáhají shodit přebytečná kila? Podělte se s námi o ně v komentářích.

zdroj: www.womenshealthmag.com