Toto jsou přírodní způsoby, jak si ulevit od bolesti kloubů

Artritida je běžným důvodem, proč lidé postrádají zaměstnání nebo jakoukoliv jinou pracovní činnost a trpí špatnou kvalitou života. Bolest kloubů, včetně té, která souvisí s artritidou, existuje již od roku 4 500 př. n. l. Nejstarší známá lidská mumie v Evropě, která údajně žila mezi lety 3 400 př. n. l. a 3 100 př. n. l., trpěla právě tímto onemocněním. Je tedy jasné, že musí existovat přírodní léčiva, která lidstvo používá již po staletí pro léčbu artritidy. My vás právě s těmito recepty nyní chceme seznámit, abyste už nemuseli déle snášet bolesti kloubů.

Guggul

Guggul je lepkavá gumovitá pryskyřice ze stromu Mukul. Stovky let byla používána k léčbě artritidy a bolesti kloubů. Přirozeně neutralizuje primární gen, který řídí zánětlivé reakce v těle, k prevenci, zpoždění a léčbě zánětu ještě dříve, než dostane vůbec šanci způsobit onemocnění.

Použití:

Přidejte 1/4 lžičky výtažku z guggulu k 1/2 lžičky vody. Vypijte alespoň 30 minut před jídlem 3x denně.

Eukalyptový olej

Eukalyptový olej přináší protizánětlivé a analgetické vlastnosti. Zmírňuje jak zánět, tak bolest spojenou s onemocněním jako je revmatoidní artritida, osteoartritida a svalová zranění.

Použití:

Smíchejte 8 – 10 kapek eukalyptového a mátového oleje. Přidejte 3 – 5 lžiček jakéhokoliv jiného oleje jako je například olivový nebo moringový. Moringový olej se doporučuje pro jeho silné protizánětlivé vlastnosti. Pořádně hotový roztok protřepejte a vmasírujte na postižená místa.

Ploštičník větevnatý

Působí proti křečím v nervech a ve svalech. Obsahuje protizánětlivou kyselinu salicylovou, která tvoří základ aspirinu. Již od starověku se používá k léčbě svalových, pánevních a revmatických bolestí.

Použití:

Doporučená dávka se pohybuje od 40 mg do 80 mg denně. Pokud si pořídíte výtažek, přidejte 2 – 4 ml do vody nebo čaje a pijte 3x denně. Lidé, kteří mají problémy s játry, zejména pak ženy, by se ovšem této bylince měli vyvarovat.

Skořice

Obsahuje sloučeninu cinnamaldehyd, která dodává skořici tu správnou chuť a vůni. Navíc zastavuje uvolňování kyseliny arachidonové, zánětlivé mastné kyseliny.

Použití:

Smíchejte 1 šálek horké vody se 2 lžičkami medu a 1 lžičkou mleté skořice. Pijte jeden šálek ráno a jeden v noci.

Vojtěška

Vojtěška  je jedním z nejlepších bylinných léků proti bolestem kloubů, zad a zánětlivé artritidy. Obsahuje totiž mnoho minerálů, vitamínů a dalších živin, které hrají zásadní roli pro růst a sílu kostí.

Použití:

Lze vařit jako čaj – použijte k vyvaření listy vojtěšky, stejný počet červených malinových listů a máty peprné. Přidejte 1 lžičku hotové čajové směsi na asi 250 ml vroucí vody a nechte vařit 5 minut.

Zelné listy

Zelné listy se po staletí používají jako lidový lék na potírání bolestivých kloubů. Apigenin v zelí, flavonoidová sloučenina, totiž poskytuje skvělé protizánětlivé vlastnosti. Zábal ze zelných listů je velice účinný při léčbě osteoartrózy.

Použití:

Abyste si vytvořili obklad, natrhejte tvrdé stonky a listy zelí a pomocí těžkého předmětu je mírně ztlačte, aby se uvolnila šťáva. Zabalte je do potravinářské fólie a dejte na pár minut do trouby, aby se zahřály. Hlídejte si, aby nebyly příliš horké, nebo spálené. Poté vyndejte a přiložte na bolestivé klouby. Obvažte gázou a navrch ještě přidejte vrstvu alobalu, abyste udrželi teplo. Nechte působit alespoň hodinu nebo přes noc.

Kurkuma

Mletá kurkuma je tradičně používána v čínském a indickém ájurvédském lékařství k léčbě artritidy a bolesti kloubů. Kurkuma zastavuje zánětlivé cytokiny a enzymy. Tím redukuje bolesti a otoky kloubů.

Použití:

Můžete začít přidávat kurkumu do jídla nebo smíchejte 1 lžičku se šálkem teplého mléka. Pijte pravidelně večer před spaním, abyste si dobře odpočinuli.

Hřebíček

Hřebíček je stará bylina z Indonésie, která se používala po generace v čínské a indické medicíně k zmírnění bolesti kloubů. Přidáním hřebíčku do vaší stravy zmírníte zánět způsobený artritidou zhruba o 44%.

Použití:

Můžete jej přidat do jídla nebo vařit jako čaj. Pokud vám nechutná, můžete hřebíček pořídit i ve formě kapslí.

Čertův dráp

Roste na pouštích jižní Afriky a název si vysloužil díky malým drápům vypadajícím jako háky, které pokrývají plody. Domorodci z pouště Kalahari používali již po staletí sušené kořeny této rostliny k léčbě bolestí kloubů.

Použití:

Denně připravujte jako čaj 5 g sušeného kořene k úlevě od bolesti kloubů a svalů. Pokud je pro vás obtížné sehnat sušený kořen, můžete pořídit i doplňkové tobolky.

Kůra z vrby

Vrbová kůra je jedním z nejstarších tradičních léků používaných k léčbě zánětu. Lidé dokonce za doby Hippokrata žvýkali vrbovou kůru, aby si pomohli od zánětlivých stavů. Kůra totiž obsahuje chemickou sloučeninu salicin, která je podobná aspirinu.

Použití:

Ačkoli i dnes se najdou tací, kteří preferují žvýkání samotné vrbové kůry, můžete je také zakoupit v lékárnách ve formě kapslí. Doporučená dávka je asi 240 mg za den. V některých obchodech můžete najít i čaj z vrbové kůry. Čaj nechte louhovat 2 – 3 minuty v horké vodě a poté vypijte.

zdroj: brightside.me